Menu Region

Uroczyste otwarcie przedszkola i żłobka na ul. Wolskiej (oglądaj ZDJĘCIA)

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Kurier Lubelski

IL

7Komentarzy Prześlij Drukuj
W czwartek uroczyście zainaugurowano działalność nowego żłobka i przedszkola na ul.Wolskiej 5 w Lublinie. W trakcie spotkania maluchy zaprezentowały swoje taneczne umiejętności, a pierwszy uczeń przedszkola - Kacper, przeciął symboliczną wstęgę. Kolorowe wnętrza placówki z zaciekawieniem oglądali rodzice i ich pociechy.
Żłobek na Wolskiej pełnił już dyżury wakacyjne. W lipcu i sierpniu przeniesiono do niego maluchy ze żłobka przy ul. Piłsudskiego oraz z innych placówek, które w letnie miesiące miały urlop.

W dużym kompleksie na Wolskiej znajdziemy sześć oddziałów integracyjnych Przedszkola nr 12, które dysponuje 120 miejscami oraz Żłobek nr 3 na 160 miejsc. - Do tej pory na stu metrach opiekowaliśmy się trzema grupami dzieci.
Teraz mamy taki komfort, że na 127 metrach mamy tylko dzieci w wieku 3 lat. Budowa żłobka i przedszkola to dla nas ogromna radość. Czuję się jak kopciuszek, któremu spełniły się marzenia - przyznawała wzruszona Sabina Borsuk, dyrektor Przedszkola nr 12.

Miasto zapewnia, że nie będzie szczędziło środków na kolejne inwestycje. - W ciągu trzech lat przybyło 360 miejsc w przedszkolach publicznych. Otworzyliśmy nowe placówki na Felinie, Onyksowej i Wolskiej. W przyszłym roku oddajemy kolejne przedszkole na Felinie i możliwe, że następne powstanie na Czubach, na ul. Jana Pawła II - wspominał Krzysztof Żuk, prezydent miasta.

W tym momencie w Lublinie rodzice mogą zapisać swoje dzieci do 64 przedszkoli i czterech punktów przedszkolnych prowadzonych przez miasto. Od września naukę w nich rozpocznie 8357 dzieci. W ośmiu żłobkach miejsce znajdzie natomiast 971 maluchów.

Kurier Lubelski na Twitterze i Google+
7

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Zdjecia

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Fotograf (gość)  •

Zdjęcia do przeczkola - jako mała miniaturka do gablotki lub naklejka na drzwi można zamówic oraz wygenerować na portalu photoid.eu, tam także zdjęcia do dokumentów paszportu, legitymacji dowodu osobistego można zrobić za darmo

odpowiedzi (0)

skomentuj

qrna olek

+30 / -30

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kropidełko (gość)  •

Czy to jest katolickie przedszkole?Co tam robi pleban i ile otrzymał za machnięcie pędzelkiem?Dlaczego facet wymachuje orłowi (godło) krucyfiksem?Czy toalety też były święcone?

odpowiedzi (0)

skomentuj

pokropek

+27 / -32

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

janko (gość)  •

Zdjęcie nr. 18 - "bez tego ani rusz".

skomentuj

no tak..."czarni" muszą też zarobić mimo, że nic nie robią

+22 / -37

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ja (gość)  •

no tak..."czarni" muszą też zarobić mimo, że nic nie robią

odpowiedzi (0)

skomentuj

pokropek,pokropek,pokropek.....

+26 / -29

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Pan Kościelny (gość)  •

To chyba jasne,że w dzisiejszych czasach święci się wszystko:szalety miejskie,kanalizacje,oczyszczalnie ścieków (w których utopione jest sporo plemników przeważnie tych święcących).Święci się też narzędzia zbrodni (np.broń,święci się żołnierzy posługujących się tymi narzędziami zbrodni),
Kiedyś rządził towarzysz sekretarz POP (i wyższy szczebel) dziś rządzi też taki w czerwonej mycce ubierający się w różne,damskie,kolorowe i koronkowe ciuszki.....
DO czego to doszło.Nawet nie można się spokojnie wys..ć w publicznej toalecie,tylko musi być poświęcona.No i ten biskup od "sławojek" (kiedyś nazywano to latrynami)

odpowiedzi (0)

skomentuj

a

+29 / -26

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

a (gość)  •

nie wyobrażacie sobie jakie tam cyrki się działy :D

skomentuj

Możemy sobie wyobrazić

+34 / -26

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

b (gość)  •

Skoro był na otwarciu pierwszy sekretarz komitetu miejskiego PO to zapewne zabrakło miejsc dla nauczycieli i komitetu rodzicielskiego.

Trawa malowana na zielono robi się czerwona na widok tego jak przeganiano z pierwszych rzędów dyrektorki i nauczycielki zaproszone na otwarcie z innych przedszkoli.

Prezydent i jego świta powinni natychmiast zostać wcieleni do grupy maluchów!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj