Odnowa św. Ducha potrzebna od zaraz

  Odnowa św. Ducha potrzebna od zaraz

  Barbara Majewska

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  W kwietniu ruszą prace konserwatorskie zabytkowego wnętrza kościoła pw. św. Ducha na Krakowskim Przedmieściu. Remont świątyni, który potrwa blisko 10 lat, ma kosztować tylko w tym roku ponad 300 tys. zł.
  - Projekt renowacji obejmie etapami całość wnętrza. Ufamy, że wszystkie prace zakończą się przed jubileuszem 600-lecia istnienia kościoła, czyli przed rokiem 2019 - informuje ks. Mieczysław Puzewicz, rektor tej świątyni.

  W tym roku zaplanowano, że odnowione zostaną znajdujące się w bardzo złym stanie oryginalne wyprawy i sztukaterie z okresu renesansu lubelskiego i baroku. Prace konserwatorskie przeprowadzi krakowska pracownia Atr-Service. Aby opłacić koszty remontu władze kościoła złożyły wnioski o dofinansowanie do Urzędu Marszałkowskiego, wojewódzkiego konserwatora zabytków oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  - Niemniej w każdym przypadku wymagane są także środki własne, w wymiarze 50 proc. całości kosztów. Dlatego prosimy wiernych o pomoc - informuje ks. Mieczysław Puzewicz.

  Ofiary przyjmowane są w zakrystii świątyni. Możliwe są też wpłaty na konto bankowe kościoła. Szczegóły na stronie internetowej www.duch.lublin.pl.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo