Cygańskie dania

  Cygańskie dania

  Paweł Franczak

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Lublin jest ostoją muzyki etnicznej (vide choćby festiwal Mikołajki Folkowe), zatem koncert polsko-ukraińskiego zespołu Caci Vorba, który specjalizuje się w żywiołowej mieszance muzyki cygańskiej, bałkańskiej oraz karpackiej, wydaje się jak najbardziej na miejscu.
  A propos miejsca: występ odbędzie się w Studiu Muzycznym Polskiego Radia Lublin w najbliższy piątek.

  Sześcioosobowa załoga z Caci Vorba (te dwa dziwne wyrazy oznaczają "szczerą mowę" w języku bałkańskich Cyganów) stara się jednak wyjść daleko poza schematy szeroko rozumianego folku.

  Muzycy - a jeden z nich pochodzi z Lublina - dorzucają więc do tego muzycznego etnicznego kotła garść muzyki jazzowej i rockowej. Wszystko to grane na oryginalnych instrumentach.

  Wychodzą im z tego przedziwne dania, które sami nazywają "bałkańskim twistem", "rumuńskim rock’n’rollem" lub "cygańskim swingiem".

  Piątek, godz. 19. Radio Lublin,ul. Obrońców Pokoju 2, wstęp wolny

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  mała poprawka!

  taq (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 39 / 33

  Muzyków z Lublina jest aż 3, gitarzysta, akordeonista i kontrabasista, oraz (obecnie) już 3 zagranicznych! No i brzmienia rockowego chyba się u nich nie doszukamy, trochę szanownego Pana poniosło...rozwiń całość

  Muzyków z Lublina jest aż 3, gitarzysta, akordeonista i kontrabasista, oraz (obecnie) już 3 zagranicznych! No i brzmienia rockowego chyba się u nich nie doszukamy, trochę szanownego Pana poniosło .... ;-)zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo