Udany debiut Janusza Deca – Avia Świdnik wygrała z Izolatorem Boguchwała

Do 5. kolejki musieli czekać kibice trzecioligowej Avii Świdnik na pierwsze zwycięstwo w sezonie 2013/14. Ale jak już się doczekali, to od razu trzech punktów. W debiucie na ławce trenerskiej Janusza Deca, Avia pokonała wicelidera tabeli Izolator Boguchwała 3:1.

Pierwsze 45-minut nie stało na najwyższym poziomie. Piłkarze obydwu zespołów nie mieli jakiś stuprocentowych okazji do strzelenia goli, ale walka toczyła się głównie w środku boiska.

Sytuacja zmieniła się po zmianie stron. W 51 minucie Wojciech Białek doskonale obsłużył Kacpra Krawca, a temu ostatniemu nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do siatki. Gospodarze z prowadzenia cieszyli się tylko 180 sekund, a Łukasza Gieresza pokonał Sebastian Brocki.

Wydawało się, że koszmary powrócą, ale Avia grająca w Poniatowej nie zamierzała się poddawać. W 64 min mieliśmy kopię z 51 min. Ponownie świetnym podaniem popisał się Białek, a bramkarza Izolatora znów pokonał Krawiec. Przyjezdnych dobił Tomasz Lenart.

W następnej kolejce świdniczanie zmierzą się na wyjeździe z dobrze spisującą się w tym sezonie Lublinianką.

Avia Świdnik – Izolator Boguchwała 3:1 (0:0)
Bramki: Krawiec 51, 64, Lenart 85 – Brocki 54
Avia: Gieresz – Majewski, Maciejewski, Lenart, Bednarek, Sadło (70 Tarkowski), Jankowski, Ligienza (84 Jeleniewski), Krawiec, Mazurek, Białek
Izolator: Pawlus – Brogowski, Arkadiusz Burak, Skiba (86 Szyszka), Karwat, Adrian Burak, Bereś, Rokita (83 Skała), Brocki, Szpond, Wanat (77 Tyburczy)
Żółte kartki: Majewski, Maciejewski, Jankowski, Mazurek, Ligienza – Adrian Burak, Rokita
Sędziował: Tomasz Jagieła z Krosna