Czuby dostaną jednak "Orlika"

  Czuby dostaną jednak "Orlika"

  Maria Krzos

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Przez kilka miesięcy urzędnicy się bali, że dawni właściciele upomną się o teren, na którym miasto chce budować "Orlika" na Błoniach.
  - W tej chwili nic nie stoi na przeszkodzie, by inwestycja ta mogła być realizowana w tym miejscu - usłyszeliśmy wczoraj od Elżbiety Kołodziej-Wnuk, zastępcy prezydenta Lublina. - Prace będą postępować zgodnie z ustalonym harmonogramem.

  Kłopoty z boiskiem rozpoczęły się, gdy Wydział Remontów Budynków rozpoczął przygotowania do budowy. Wtedy z innego wydziału otrzymał informację, że o ten teren mogą się upomnieć dawni właściciele lub ich spadkobiercy.


  Wydział Gospodarowania Mieniem wysyłał nawet do nich pisma w tej sprawie. - Z informacji, które uzyskałam podczas spotkania z dyrektorami wydziałów, wynika, że możemy jednak rozpocząć tam budowę - wyjaśnia Elżbieta Kołodziej-Wnuk.

  "Orlik" na Czubach powstanie w pobliżu istniejącego już skateparku. - Z jednej strony tego obiektu będzie boisko wielofunkcyjne, z drugiej do piłki nożnej - mówi Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Remontów Budynków UML. - Całość zostanie ogrodzona. Poprawi to bezpieczeństwo w tym miejscu.

  Ta sytuacja cieszy Marzenę Pieńkosz-Sapiehę, prezesa Stowarzyszenia Miłośników Osiedla Błonie.- Uzyskaliśmy pieniądze na ogrodzenie skate-parku. Jeśli jednak projekt przewiduje w tym miejscu "Orlika", pójdą one na wykonanie wspólnego ogrodzenia.

  Prace nad kompleksem już ruszyły. Wydział Remontów Budynków wystąpił do Lubzelu i MPWiK o warunki wykonania przyłączy do nowego obiektu. - To był już ostatni dzwonek na rozpoczęcie prac - mówi Tadeusz Dziuba. - Inaczej moglibyśmy nie zdążyć z nimi do końca roku. A taki jest termin wymagany przez ministerstwo.

  Nic nie wskazuje na to, aby kłopoty mogły dotknąć "Orlika", który ma powstać obok ZS przy ul. Tumidajskiego. Na koniec kwietnia miasto planuje ogłoszenie przetargu na budowę tego obiektu.

  Na Bronowicach wciąż bez zmian


  Pierwszy "Orlik" w Lublinie miał powstać w ubiegłym roku na Bronowicach. Do tej pory go nie ma. Tymczasem do końca kwietnia miasto powinno zakończyć budowę. Wydz. Remontów Budynków wciąż liczy na to, że terminu uda się dotrzymać. - Ale tylko pod warunkiem, że wykonawca podejdzie do zadania zupełnie inaczej niż do tej pory - mówi dyr. Dziuba. Firma Panorama II o 125 dni przekroczyła termin wykonania boiska. Za każdy dzień zwłoki powinna zapłacić miastu 0,1 proc. od wartości całej umowy (opiewa ona na prawie 1,3 mln zł).

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo