Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nie ma odpuszczania, trzeba zlać Kielce!

Tomasz Biaduń
Rozgrywający Adam Pawelec staje się coraz bardziej pewny siebie.
Rozgrywający Adam Pawelec staje się coraz bardziej pewny siebie. Fot. Przemysław Szyszka
Jak się można było spodziewać, koszykarze Startu Lublin z łatwością rozprawili się z młodziutką ekipą OSSM Warszawa i oficjalnie zapewnili sobie pierwsze miejsce w rundzie zasadniczej.

Zawodnicy trenera Piotra Karolaka pokonali graczy ze stolicy bardzo zdecydowanie 88:55. Co ciekawe, naszym koszykarzom kompletnie nie szło w pierwszej kwarcie wczorajszego meczu. Po dziesięciu minutach przegrywali z warszawskimi juniorami i kadetami 16:18! - My mamy tak zawsze, jak gramy ze słabszymi przeciwnikami. Musimy po prostu wejść w mecz - uspokaja Cezary Wicha, kierownik Startu.

Lublinianie rzeczywiście weszli w spotkanie w jego późniejszej fazie, a konkretnie w trzeciej kwarcie. W tej odsłonie całkowicie przejęli kontrolę nad starciem (do przerwy prowadzili tylko ośmioma oczkami) i trener Karolak znowu mógł dać szansę najmłodszym. - Po raz pierwszy w tym sezonie nasi młodzi nie tylko nie stracili przewagi, ale ją nawet powiększyli - cieszy się Wicha. - To na pewno dobry symptom przed play-off.

Dobrze zagrał przede wszystkim Dawid Myśliwiec, który w ciągu 11 minut spędzonych na parkiecie zdobył aż 14 punktów. Jego brat Adam dołożył 9, a Bartosz Zduniak 8.

Na Start czeka jeszcze w sezonie regularnym jeden przeciwnik. Będzie nim UMKS Kielce (mecz w przyszłą sobotę), obecnie drugi zespół z tabeli. W pierwszej rundzie kielczanie sprawili niespodziankę, pokonując naszą drużynę. Rewanż nie będzie miał już żadnego znaczenia, choć lublinianie z pewnością potraktują rywalizację prestiżowo i zechcą odpłacić się ekipie UMKS za przegraną. - Nie odpuścimy tego meczu. Musimy przed play-off wypracować sobie przewagę psychologiczną i ich porządnie zlać! - zapowiada buńczucznie Wicha.

OSSM Warszawa - Start Lublin 55:88 (18:16, 10:20, 17:31, 10:21) Widzów: 50

Sędziowali: Michał Proc i Andrey Porokhnenko
OSSM: Czajkowski 17, Barszczyk 10, Więckowski 10, Kwiatkowski 7, Niedziałkowski 3, Bojko 3, Świercz 2, Prażmo 2, Myszkowski 1. Trener: Grzegorz Nurowski.
Start: Król 19, Sikora 16, D. Myśliwiec 14, A. Myśliwiec 9, Rak 8, Zduniak 8, Kowalski 5, Bidyński 4, Fijałka 2, Karczewski 2, Pawelec 1, Oszóst. Trener: Piotr Karolak.