Ocieplenie odpadło wraz z wiosną

  Ocieplenie odpadło wraz z wiosną

  Kamil Kudyba

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Styropian i tynk, które stanowiły ocieplenie bloku przy ul. Szczytowej 3, w ubiegłym tygodniu nieoczekiwanie odpad-ły od ściany. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
  Blok był ocieplany na przełomie 2004 i 2005 r. Wykonawca prac dał na nie 60 miesięcy gwarancji. Jednak przed tygodniem warstwa izolacyjna odspoiła się i niemal w całości osunęła na ziemię. - Ściana, z której spadło ocieplenie, znajduje się nad wjazdem do podziemnych garaży. - Co by się stało, gdyby byli tam ludzie? - zastanawia się jeden z lokatorów bloku.

  Lech Błoński, prezes SM "Nasz dom", przyznaje, że chociaż styropian jest lekki, to z warstwą kleju i tynku mógł spowodować nieszczęście. Usterkę zauważył jeden z lokatorów i zawiadomił spółdzielnię. Teren został zabezpieczony w samą porę, bo kilka dni później ponad 120 mkw. ocieplenia osunęło się samoistnie.

  - Nie wiadomo jeszcze, co było powodem usterki. Faktem jest, że górna część ocieplenia się odspoiła, wiał silny wiatr i góra pociągnęła za sobą całą resztę - mówi prezes Błoński.

  Prace dociepleniowe bloku przy ul. Szczytowej prowadziła firma Kewis, która w listopadzie 2008 r. przestała istnieć i stała się spółką komandytową. Jej szef, Wojciech Siwek, zobowiązał się jednak, jako osoba fizyczna, do naprawienia szkody na własny koszt: - Korzystaliśmy z materiałów firmowych i odpowiednich technologii, ale najwidoczniej błędy zostały popełnione. W pełni poczuwam się do odpowiedzialności. Jest usterka, jest gwarancja i w każdej chwili mogę to naprawić. Czekam tylko na dokumentację.

  Część ocieplenia została zabezpieczona do kolejnych ekspertyz. Teraz przygotowywane są trzy opinie na temat przyczyn zdarzenia: przez spółdzielnię, byłego inspektora budowlanego i wrocławską firmę Baumit. Ta ostatnia zadeklarowała też, że przygotuje projekt naprawy szkody.


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo