Rotary z Francji pomagają niepełnosprawnym

  Rotary z Francji pomagają niepełnosprawnym

  BIEG

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Wczoraj Szkołę Muzyczną dla Dzieci Niepełnosprawnych im. Paula Harrisa w Lublinie odwiedzili gubernator dr Marcel Stefański i Edward Lezon z Francji, prezydent Rotary.
  W ubiegłym roku francuski Klub Rotary przekazał w ramach programu Matching Grant kilkadziesiąt tysięcy dolarów na zakup instrumentów dla niepełnosprawnej młodzieży w tej szkole. Goście z Francji byli pod wielkim wrażeniem tego, co udało się osiągnąć w terapii z dziećmi niepełnosprawnymi poprzez kształcenie muzyczne. Jak mówili, koncert w wykonaniu uczniów przyniósł im wiele wzruszeń i jest świadectwem, jak wiele można osiągnąć poprzez systematyczną pracę z doświadczonymi pedagogami. Niepełnosprawne dzieci czerpią wiele radości grając na instrumentach.

  Szkoła powstała w 2003 roku z inicjatywy Towarzystwa Muzycznego w Lublinie. Rozpoczęła swoją działalność na bazie ogniska muzycznego dla dzieci specjalnej troski. Obecnie uczęszcza do niej ok. 20 dzieci z różnym stopniem niepełnosprawności. Nauka jest nieodpłatna. Współfinansują ją wszystkie kluby Rotary na Lubelszczyźnie.


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo