Sumo: Jagoda Mazurek (ZTS Sokół Lublin) najlepsza w międzynarodowych mistrzostwach Polski!

Jagoda Mazurek (ZTS Sokół Lublin) stanęła w Siedlcach na najwyższym stopniu podium archiwum klubu
Jagoda Mazurek i Anna Lemke, reprezentujące barwy ZTS Sokół Lublin stawały na podium podczas międzynarodowych mistrzostw Polski seniorów i seniorek w sumo - Poland Open 2013. Impreza w dniach 13-14 września odbyła się w Siedlcach.

Znakomity występ zaliczyła Jagoda Mazurek, zwyciężając w kategorii wagowej do 95 kg. Podopieczna trenera Krzysztofa Boryca pokonała w finale Ukrainkę Victorię Rogovą.

Utalentowana lublinianka w ubiegłym roku wywalczyła m.in. trzy brązowe medale podczas mistrzostw świata seniorów i juniorów, które rozegrano w Hongkongu. Jagoda zdobyła wówczas brąz indywidualnie (juniorki, kategoria +80 kg), stając ponadto na najniższym stopniu podium w rywalizacji drużynowej juniorek i seniorek.

Trzecia lokata w siedleckich mistrzostwach przypadła koleżance klubowej Mazurek - Annie Lemke (kategoria 80 kg), która trenuje również pod kierunkiem Krzysztofa Boryca.