Avia Świdnik awansowała do półfinału Pucharu Polski na szczeblu LZPN

Nie było niespodzianki w Bogucinie w meczu 1/4 Pucharu Polski na szczeblu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. KS Dąbrowica, lider klasy okręgowej przegrał z trzecioligową Avią Świdnik 0:4 (0:2). - Goście pokazali, że różnica klas jaka dzieli obydwa zespoły jest nieprzypadkowa - mówi Robert Chmura, trener KS Dąbrowicy.

W 31 minucie pierwszego gola strzelił Paweł Pranagal. - Miejscowi grali ambitnie, starając się zagrozić naszej bramce. Były dwa spięcia w naszym polu karnym, które mogły się zakończyć doprowadzeniem do wyrównania - wyjawia Tadeusz Łapa, trener Avii.

Jeszcze w pierwszej połowie, wynik celnym strzałem z rzutu karnego podwyższył Michał Maciejewski. - Avia była od nas zdecydowanie lepsza. Podeszli do tego meczu bardzo profesjonalnie. Nie zlekceważyli nas. Staraliśmy się sprawić niespodziankę, ale u gości widać było ogranie, doświadczenie i boiskowe cwaniactwo - kończy Chmura.

Trzecioligowcy strzelili jeszcze dwa gole. W 60 min do siatki trafił Michał Sadło, a w 80 min Michał Jeleniewski. - Mimo grząskiego i nierównego boiska w drugiej połowie nie pozbywaliśmy się piłki, grało nam się swobodniej. Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo - dodaje Łapa.