MKTG SR - pasek na kartach artykułów

AZS UMCS Lublin pokonał MON-POL Płock i awansował na pierwsze miejsce w tabeli

Koszykarki pierwszoligowego AZS UMCS Lublin pokonały w sobotę przed własną publicznością MON-POL Płock 59:48. Podopieczne Sławomira Depty dzięki kolejnym dwóm punktom, a także wykorzystując fakt, że w tej serii spotkań pauzował dotychczasowy lider MKK Siedlce, awansowały na pierwsze miejsce w tabeli. A już w sobotę mecz na szczycie w Siedlcach – MKK podejmie AZS UMCS.

Miejscowe od samego początku spotkania osiągnęły przewagę. O ile pierwszą kwartą wygrały pięcioma oczkami, w to kolejnych dziesięciu minutach rozgromiły rywalki aż 21:4. Przyjezdne zwyciężyły w dwóch ostatnich kwartach, ale nie dogoniły lublinianek.

AZS UMCS Lublin – MON-POLl Płock 59:48 (15:10, 21:4, 6:16, 17:18)
AZS UMCS: Furdak 17 (2), Antczak 9, Skrzecz 8 (2), Witkoś 7, Kaczmarska 6 oraz Kasperska 6, Poleszak 6, Buksińska, Grygiel, Smoleń
MON-POL: Janas 13, Pytlarczyk 13, Ostrowska 12 (2), Sikorska 4, Kutycka oraz Moszak 2, Trzeciak 2, Blicharz 2, Gruchot