18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bal w Gimnazjum nr 16 w Lublinie (WIDEO,FOTO)

KOS
Bale gimnazjalne mają to, czego brakuje współczesnym studniówkom. Niepowtarzalną atmosferę wspominaną przez tych, którzy poloneza tańczyli kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Na dziesiątym, jubileuszowym balu gimnazjalnym Gimnazjum nr 16 spotkaliśmy kilku zwolenników tej teorii.

Bal rozpoczął się w sobotę o godz. 16 w siedzibie szkoły przy ul. Poturzyńskiej na Czechowie. - W szkole jest 10 klas trzecich, poloneza tańczymy w 2 turach - wyjaśniają Justyna Stępniak i Natalia Szczepańska. - Bawimy się we własnym gronie. Poloneza tańczymy dobrani w pary "klasowe". Jeśli w jakiejś klasie jest więcej chłopców niż dziewczyn lub na odwrót, wtedy "wymieniamy się" między klasami.

Z Andrzejem Saganem, Dominikiem Żakiem, Adamem Gułasiem i Kamilem Borowiczem rozmawiamy już po polonezie. Chłopcy nie mają cienia wątpliwości - taniec świetnie im wyszedł. Ich słowom trudno zaprzeczyć, tym bardziej, że niektórzy z nich tańczyli... dwa razy. Powód jest prosty. W szkole jest więcej dziewcząt niż chłopców.

Gimnazjalistom polecamy również nasz serwis specjalny. Zobaczcie co Was czeka za 3 lata:

Nasz serwis studniówkowy na www.kurierlubelski.pl

Czy organizacja balów gimnazjalnych ma sens? Czy przez to studniówki nie tracą przez to swojego uroku? - Niby tak, ale przecież na studniówce bawić się będziemy w zupełnie innym miejscu, z innymi ludźmi - odpowiadają Justyna i Natalia. - W tym składzie, w jakim jesteśmy dziś wieczorem już się nie spotkamy. Dla nas to podsumowanie pewnego etapu - wyjaśniają dziewczyny.

A oprócz tego okazja, by się wyszaleć i na chwilę zapomnieć o nauce - dodają chłopcy.

Barbara Warda, dyr. Gimnazjum nr 16 jest gorącą zwolenniczką bali w szkołach. - Podczas ich organizacji rodzice, uczniowie i nauczyciele muszą ze sobą ściśle współpracować - wyjaśnia. - Wszyscy wkładają w to więcej wysiłku, niż gdyby bal miał się odbyć w wynajętym lokalu. Tam przyszlibyśmy "na gotowe". Tutaj trzeba m.in. zaprojektować, wykonać i zainstalować dekoracje. Przygotować sale (nie tylko tę gimnastyczną, ale również tę, w której młodzież ma przygotowany poczęstunek) - mówi. - Klasy dzielą się obowiązkami. Na przykład po balu, w niedzielę młodzież zjawi się w szkole by posprzątać po zabawie. Takie sytuacje również integrują. Młodzież, która bawi się na studniówce poza szkołą nie ma okazji do tego, by poczuć tę atmosferę.

Bal gimnazjalny trwał do godz. 23. Jak zdradziła nam jedna z mam, składka wynosiła 150 zł od osoby.


Nasze serwisy:
Serwis gospodarczy - Wybierz Lublin
Serwis turystyczny - Perły i Perełki Lubelszczyzny
Serwis dla fanów spottingu i lotnictwa - Samoloty nad Lubelszczyzną
Miasto widziane z samolotu - Lublin z lotu ptaka
Nasze filmy - Puls Polski


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski