Cenne wyjazdowe zwycięstwo pierwszoligowych futsalistów Luxiony AZS UMCS Lublin

materiały klubowe
Futsaliści Luxiony AZS UMCS Lublin odnieśli w sobotę cenne ligowe zwycięstwo, pokonując na wyjeździe ekipę BSF Bochnia 3:2. Spotkania zostało rozegrane w ramach 9. kolejki rozgrywek 1. Ligi Futsalu grupy południowej. Po raz kolejny świetnie zaprezentował się Jakub Wankiewicz, który zanotował klasyczny hat-trick, notując trzy trafienia dla lublinian. To pierwszy wyjazdowy triumf akademików w sezonie 2020/21.

‒ Zdecydowanie zwycięstwo na wyjeździe smakuje świetnie, czekaliśmy na ten moment bardzo długo i mam nadzieję, że to będzie pozytywny impuls przed następnymi meczami ‒ mówi zawodnik AZS UMCS, Jakub Wankiewicz, bohater sobotniego starcia. ‒ Cieszę się, że mogę moimi bramkami pomagać drużynie, ale z pewnością to cały zespół ciężko na każdą z nich zapracował. Trzeba przyznać, że przerwa to był moment, w którym postawiliśmy sobie jasny cel, czyli odwrócić losy tego meczu. Na drugą połowę wyszliśmy odmienieni, zmiany taktyczne zaczęły przynosić efekty, a co najważniejsze było widać wiarę w możliwość wygrania tego spotkania ‒ dodaje.

Pierwsza połowa nie zapowiadała zwycięstwa lubelskich akademików, bowiem gospodarze przed zejściem na przerwę prowadzili 2:0. Pierwszą bramkę strzelili w 10. minucie pojedynku, po technicznym lobie Macieja Wołoszyna nad leżącym bramkarzem Luxiony, a drugą siedem minut później po zespołowej akcji. Wynik mógł być nawet wyższy, ale ekipę "Dzików" przed utratą większej ilości bramek, uchronił Przemysław Hajkowski, debiutujący w tym sezonie w bramce teamu Konrada Tarkowskiego.

W drugiej połowie role odwróciły się kompletnie i to lublinianie ruszyli do ataku. Emocji nie brakowało i ostatecznie Luxionie udało się odwrócić wynik. która w efekcie odniosła bezcenne zwycięstwo. Po zmianie stron efekty przyszły w 26. minucie, kiedy to gola kontaktowego zdobył Jakub Wankiewicz. Ten sam zawodnik wyrównał w 36. minucie spotkania, a następnie Kuba dobił rywali dwie minuty później, pokonując bramkarza BSF Bochni pięknym uderzeniem piętą.

Podopieczni trenera Konrada Tarkowskiego w kampanii 2020/21 zgromadzili już 14 pkt., mając na koncie 4 zwycięstwa, 2 remisy i 3 porażki. Kolejny ligowy mecz, akademicy mają zaplanowany w sobotę, 28 listopada. O godz. 18 zmierzą się wówczas w Tychach z miejscowym GKS.

BSF Bochnia - Luxiona AZS UMCS Lublin 2:3 (2:0)
Luxiona AZS UMCS: Hajkowski, Marcin Ostrowski, Mietlicki, Sekrecki, Wankiewicz (26′, 36′, 38′), Ławicki, Maciej Ostrowski, Mazurkiewicz, Rusyn, Szyjduk, Wójcik. Trener: Konrad Tarkowski