Cenne zwycięstwo Wikany Startu Lublin

Cenne zwycięstwo w rozgrywkach Tauron Basket Ligi odnieśli koszykarze Wikany Startu Lublin. W sobotę, podopieczni Pawła Turkiewicza pokonali na wyjeździe Polpharmę Starogard Gdański 91:84 i odskoczyli rywalom w tabeli. Czerwono-czarni dwa oczka zawdzięczają konsekwentnej grze.

Paweł Turkiewicz, trener Wikany Startu zapowiadał walkę o zwycięstwo. I początek meczu lublinianie mieli znakomity, obejmując prowadzenie 8:0. Jednak gospodarze zwarli szyki, odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Jednak goście także nie zamierzali się poddawać i to oni zwyciężyli w pierwszej kwarcie. Drugie 10 minut to jeszcze lepsza postawa przyjezdnych, którzy powiększyli przewagę.

Po zmianie stron dzięki Bryonowi Allenowi, czerwono-czarni wciąż kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Ostatnią kwartę wygrali miejscowi, ale nie odrobili strat i to Wikana Start mogła się cieszyć z kolejnych dwóch punktów.

Za tydzień, w następnej kolejce Wikana Start podejmie przed własną publicznością PGE Turów Zgorzelec.

Polpharma Starogard Gdański – Wikana Start Lublin 84:91 (20:22, 17:24, 17:19, 30:26)
Wikana Start: Allen 27, B. Diduszko 21, Lewandowski 20, Śmigielski 10, Wells 4, Trojan 4, Ł. Diduszko 3, Hałas, Szczepaniak,

Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.