Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Więcej miejsc dla chorych na raka

Gabriela Bogaczyk
Prof. Giannopoulos:  Pracujemy nad tym, aby cały proces walki z nowotworem mógł zachodzić w organizmie człowieka
Prof. Giannopoulos: Pracujemy nad tym, aby cały proces walki z nowotworem mógł zachodzić w organizmie człowieka Małgorzata Genca
Po zakończeniu rozbudowy Centrum Onkologii oddział hematologii zyska 16 dodatkowych łóżek. Ale to jeszcze nie koniec zmian. Szpital chce zająć się również transplantacją szpiku.

- W tym momencie na oddziale jest 17 łóżek. Dzięki rozbudowie liczba ta zwiększy się do 33 - informuje prof. Krzysztof Giannopoulos, szef hematologii w Centrum Onkologii. - Zapotrzebowanie jest bardzo duże. Mamy wielu pacjentów nie tylko hospitalizowanych, ale i leczonych w ramach nowoczesnego pobytu jednodniowego, który liczy obecnie 8 łóżek, a po rozbudowie będzie ich aż 20. Posiadamy pełne kontraktowanie i gwarantujemy naszym pacjentom kompleksową opiekę medyczną, w ramach której mogą korzystać z najnowocześniejszej terapii oraz zaawansowanej diagnostyki -dodaje .

Koniec wielkiej rozbudowy szpitala jest planowany na koniec 2019 roku. W ramach inwestycji COZL chce również uruchomić 6-łóżkowy oddział transplantacji szpiku, który poprawi dostęp do procedury przeszczepiania na Lubelszczyźnie.

- W skali kraju jedno przeszczepienie autologiczne przypada na 37 tys. osob, a w woj. lubelskim i w województwach sąsiednich (podkarpackie, świętokrzyskie) jedna transplantacja przypada na 54 tys. osób - wylicza prof. Giannopoulos.

Przypomnijmy, że oddział hematologiczny Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zajmuje się diagnostyką oraz terapią pacjentów z chorobami nowotworowymi układu krwiotwórczego i chłonnego, białaczek ostrych i przewlekłych, chłoniaków czy szpiczaka plazmocytowego.

Oddział ściśle współpracuje z Uniwersytetem Medycznym.

- Pracujemy nad tym, aby cały proces walki z nowotworem mógł zachodzić w organizmie człowieka. Zależy nam na tym, aby dzięki modyfikacji układu odpornościowego, mógł on sam bronić się przed komórkami rakowymi. - podkreśla prof. Krzysztof Giannopoulos.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski