Cracovia lepsza od GKS Bogdanka. Wygrała 2:0

KAMB
Nie było niespodzianki w meczu Cracovii z GKS Bogdanka. Gospodarze nadal pozostają bez straty punktów na własnym obiekcie, a łęcznianie poczekają przynajmniej tydzień na pierwszą wyjazdową wygraną. W Krakowie gracze Wojciecha Stawowego od pierwszej do ostatniej minuty kontrolowali boiskowe wydarzenia i pewnie wygrali 2:0.

Pierwsze 45 min to zdecydowana dominacja miejscowych, którzy dużo grali piłką. Początkowo niewiele jednak z tego wynikało, a na pierwszy celny strzał kibice czekali pół godziny. Gdy już jednak gospodarze zaczęli celować w bramkę Sergiusza Prusaka, to z minuty na minutę wychodziło im to lepiej. Sukces przyszedł w 44 min. Rok Straus minął przed polem karnym Veljko Nikitovicia i uderzył na bramkę GKS. Prusak zdołał odbić piłkę, ale ta spadła wprost pod nogi Vladimira Boljevicia, który strzałem z kilku metrów otworzył wynik spotkania.

Drugiego gola miejscowi zdobyli po zmianie stron, ale zanim Sergiusz Prusak wyciągnął piłkę z siatki, jago zawodnicy dwukrotnie zagrozili bramce Cracovii. Nikitović strzelił jednak wysoko nad poprzeczką, a Ricardo obok słupka. Brazylijczyk zamiast zostać bohaterem przyczynił się do drugiego gola dla zespołu z Krakowa, w 53 min popychając w polu karnym Łukasz Zejdlera. Choć kontakt między zawodnikami był minimalny, sędzia wskazał na 11 metr, a karnego na gola zamienił Boljević.

Strata drugiego gola sprawiła, że trener Piotr Rzepka postawił wszystko na jedną kartę wprowadzając na boisko trzech zawodników ofensywnych. Niewiele to jednak dało, bo przy piłce cały czas utrzymywali się miejscowi, a GKS zagrażał Cracovii tylko w nielicznych kontrach. Mimo to dwa razy goście byli blisko zdobycia kontaktowego gola. W 74 min piłka po strzale Tomasa Pesira trafiła jednak w poprzeczkę, a dziesięć minut później z wielkim trudem futbolówkę uderzoną przez Szałachowskiego nad poprzeczką przerzucił Krzysztof Pilarz.

Cracovia - GKS Bogdanka 2:0 (1:0)