Czwarte zwycięstwo lubelskich koszykarzy w rozgrywkach European North Basketball League. Zobacz zdjęcia

szupti
Polski Cukier Start Lublin w rozgrywkach European North Basketball League ma aktualnie bilans 4:1 ENBL
Koszykarze Polskiego Cukru Startu Lublin pokonali na wyjeździe ekipę BC Kalev/Cramo Tallinn 80:73 w kolejnym meczu rozgrywek European North Basketball League. Najskuteczniejszy w ekipie czerwono- czarnych był Klavs Cavars, który zdobył 19 punktów, dodając do tego 7 zbiórek. Świetnie radził sobie też Scoochie Smith, kończąc starcie z 14 oczkami, 10 asystami i 5 zbiórkami.

Podopieczni trenera Artura Gronka starali się kontrolować to spotkanie od pierwszej kwarty. Po dwóch minutach gry, gdy celnie przymierzył Mateusz Dziemba, goście prowadzili różnicą pięciu oczek (9:4). Na cztery minuty przed zakończeniem premierowej odsłony gospodarze co prawda wyszli na prowadzenie 19:17, ale ostatecznie ta część gry zakończyła się triumfem lublinian 24:19.

Na początku drugiej kwarty po dwóch z rzędu celnych rzutach Hassana Smitha Dayshona, goście wygrywali 32:21, natomiast w 15. minucie, gdy raz celnie z rzut osobistego przymierzył Cavars, przewaga ekipy z Koziego Grodu wynosiła już 14 oczek ()37:23). Na przerwę oba zespoły zeszły zaś przy wyniku 42:35 dla przyjezdnych.

Sytuacja zmieniała się jednak w trzeciej części meczu, kiedy to rywale doszli do głosu, zdobyli przewagę, prowadząc w 27. minucie 54:50. Polski Cukier Start szybko opanował jednak sytuację, w czym pomagały trójki Troya Barniesa i Scoochie Smitha, mając przed decydującą odsłoną jedno oczko straty do rywali (57:58).

Po dwóch minutach gry w czwartej kwarcie tablica wyników pokazywała remis 63:63. Za chwilę trójkę rzucił Dayshon i lublinianie nie oddali już prowadzenia do końca tego starcia. Ważnymi zawodnikami w końcówce byli też Cleveland Melvin i Cavars, a team trenera Artura Gronka zwyciężył ostatecznie 80:73.

Polski Cukier Start kolejne spotkanie w ENBL rozegra 6 lutego. Wówczas we własnej hali podejmie ukraiński Budivelnyk Kijów. Lublinianie są obecnie liderem grupy A ENBL, mając na koncie cztery wygrane oraz jedną przegraną. Z kolei rywal z Ukrainy z kompletem czterech zwycięstw, plasuje się aktualnie na drugim miejscu.

BC Kalev/Cramo Tallinn - Polski Cukier Start Lublin 73:80 (19:24, 16:18, 23:15, 15:23)

Kalev/Cramo: Gilbert 18, Raimo 12, Toom 11, Konontsuk 9, Meiers 6, Kristjan Kitsing 6, Kaspar Kitsing 5, Juraktamm 3, Chatman 2, Dorbek 1, Kurbas. Trener: Heiko Rannula

Start: Cavars 19, Smith 14, Melvin 13, Barnies 11, DeVoe 9, Dziemba 5, Pelczar 5, Krasuski 4, Szymański, Walda. Trener: Artur Gronek

Sędziowali: R. Peerandi, B. Kucharski, M. Uuehendrik