MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dobry występ w finale. Sofia Ennoui piątą zawodniczką świata

Lekkoatletka AZS UMCS Lublin nie złamała bariery czterech minut, ale finał mistrzostw świata na dystansie 1500 metrów zakończyła na wysokim, 5. miejscu.

Mam nadzieję, że finał będzie szybkim biegiem. Może nie jestem gotowa na podium, ale wiem, że stać mnie na rekord Polski – mówiła po półfinałowym starcie w rozmowie z TVP Sport Sofia Ennaoui.

W nim linię mety przekroczyła z wynikiem 4:05.17 sekundy. Rekord Polski, należący do Lidii Chojeckiej, wynosi 3:59.22. Utrzymuje się już 22 lata.

Nawet jego poprawienie nie starczyłoby, aby znaleźć się w najlepszej trójce. Poza zasięgiem były dwie Afrykanki i Brytyjka. Wygrała Kenijka Faith Kipyegon (3:52.96 sekundy). Za jej plecami finiszowały Etiopka Gudaf Tsegay (3:54.52) i reprezentantka Wielkiej Brytanii Laura Muir (3:55.28).

Ennoui zmagania zakończyła z rezultatem 4:01.43, co jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie. 26-latka z pewnością może być z siebie zadowolona, bo do rywalizacji po dwudziestu miesiącach przerwy wróciła w maju.

Dla Polki był to trzeci start w mistrzostwach świata, do tej pory najlepszy. Nigdy wcześniej nie była w finale.

Zawodniczka AZS UMCS Lublin w swoim dorobku ma dwa medale mistrzostw Europy. W 2018 roku w Berlinie zdobyła srebro na stadionie. Rok później wywalczyła medal z tego samego kruszcu w Glasgow (w hali).

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?