Duet pływaczek AZS UMCS Lublin błysnął formą na zawodach w Monako

szupti
Polski Związek Pływacki
Trwa świetna passa duetu pływaczek AZS UMCS - Laury Bernat i Adeli Piskorskiej. Lublinianki po niedawnych sukcesach na basenie w Barcelonie, tym razem pokazały klasę na zawodach Mare Nostrum w Monako.

Reprezentantki akademickiego klubu z Lublina na zawodach w Monako okazały się najlepsze w wyścigu na dystansie 200 m stylem grzbietowym. Laura Bernat po świetnym finiszu wygrała i wyrównała rekord życiowy (2.09,76 s.), natomiast Adela Piskorska zajęła drugą lokatę z wynikiem 2.10,15 s.

Obie lubelskie pływaczki uzyskały czasy lepsze od minimum na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Impreza w Monako była trzecim i zarazem ostatnim przystankiem tegorocznych zawodów z serii Mare Nostrum Swim Tour 2023.

Świetne starty Przemysława Pietronia w Gliwicach
Wspaniałą dyspozycję zaprezentował także kolega klubowy Bernat i Piskorskiej - Przemysław Pietroń, który walczył na zawodach nadziei olimpijskich w Gliwicach. Lublinianin trzykrotnie stawał na podium w konkurencjach indywidualnych, zdobywając złote medale. Kolejne złoto dorzucił natomiast razem z kolegami z reprezentacji Polski w sztafecie.

Na początek zmagań niezwykle utalentowany pływak AZS UMCS triumfował na dystansie 50 m dowolnym (23,65 s.), a następnie triumfował na 200 m tym samym stylem (1.54,17 s.), poprawiając rekord życiowy o ponad sekundę. Na koniec startów indywidualnych, Pietroń wygrał zaś wyścig na 100 m kraulem, a czasem 51,22 s. ustanowił także swoją nową życiówkę.

Tym samym lubelski zawodnik stał się najsilniejszym punktem polskiej reprezentacji, zwyciężając w trzech indywidualnych konkurencjach.

– Pietroń zwycięski marsz kontynuował w męskim wyścigu sztafetowym 4x100 m stylem zmiennym, wyprowadzając w fantastyczny sposób drużynę biało-czerwonych na pierwsze miejsce i tym samym wywalczył razem z kolegami złoty medal. Do tego uzyskał fantastyczny rezultat w stylu dowolnym. W podsumowaniu wyników całej imprezy, Przemek został najlepszym zawodnikiem za wynik na 100 m dowolnym, uzyskując 765 punktów FINA – podkreśla Piotr Jacek Kasperek, trener AZS UMCS.