Dwóch lubelskich żużlowców pojedzie w finale IMP. Trzeci będzie rezerwowym

Jarosław Hampel (z prawej) i Mateusz Cierniak
Jarosław Hampel (z prawej) i Mateusz Cierniak Wojciech Szubartowski
Jarosław Hampel z Motoru Lublin wywalczył awans do finału indywidualnych mistrzostw Polski. Pozycję rezerwowego zapewnnił sobie Mateusz Cierniak.

W tym roku rozgrywki o indywidualne mistrzostwa Polski rozgrywane będą w nowej formule. Zamiast jednodniowych zawodów najlepsi polscy żużlowcy powalczą o tytuł w trzech turniejach. Miejsce w finale mieli zapewniony już uczestnicy cyklu Grand Prix oraz medaliści IMP i mistrz MIMP sprzed roku,

O awans do finału żużlowcy walczyli tylko w jednym turnieju półfinałowym. W Gdańsku wygrał Kacper Woryna z Włókniarza Częstochowa, ale jedno z ośmiu miejsc premiowanych awansem zajął Jarosław Hampel. Zawodnik Motoru Lublin od pewnego czasu prezentuje wysoką formę i dysponuje szybkim motocyklem.

Półfinał rozpoczął od trzeciego miejsca, ale w następnym zdobył trzy punkty. Niestety, w 10. biegu przyjechał na końcu stawki i awans zaczął się oddalać. Lepiej było w 14. wyścigu, w którym przegrał tylko z Woryną, a po zwycięstwie w 18. biegu był już pewny miejsca premiowanego jazdą w finale.

W Gdańsku jeździł także junior Motoru, Mateusz Cierniak. W rundzie zasadniczej zdobył punkt mniej od Hampela. Dzięki wygranej w ostatnim wyścigu zawodów zapewnił sobie start w biegu dodatkowym, którego stawką było miejsce pierwszego rezerwowego w finale. Cierniak pokonał w nim byłego zawodnika Motoru, obecnie Stelmetu Zielona Góra, Krzysztofa Buczkowskiego.

W turniejach finałowych zobaczymy jeszcze jednego lubelskiego żużlowca, ponieważ tzw. „dziką kartę” otrzymał Dominik Kubera. 23-letni zawodnik przez kontuzję nie mógł pojechać w kwalifikacjach.

Wyniki półfinału IMP w Gdańsku: 1. Kacper Woryna (Częstochowa) - 12 (3,3,3,3,0), 2. Bartosz Smektała (Częstochowa) - 11 (3,3,3,w,2), 3. Przemysław Pawlicki (Grudziądz) - 11 (2,2,1,3,3), 4. Krzysztof Kasprzak (Grudziądz) - 11 (1,2,3,2,3), 5. Tobiasz Musielak (Krosno) - 10 (3,1,3,1,2), 6. Jarosław Hampel (Lublin) - 9 (1,3,0,2,3), 7. Jakub Jamróg (Gdańsk) - 9 (1,3,1,3,1), 8. Grzegorz Zengota (Rybnik) - 9 (0,2,2,3,2), 9. Mateusz Cierniak (Lublin) - 8+3 (2,1,2,0,3).

10. Krzysztof Buczkowski (Zielona Góra) - 8+2 (2,0,2,2,2), 11. Mateusz Szczepaniak (Krosno) - 6 (2,0,1,2,1), 12. Rafał Karczmarz (Krosno) - 4 (3,1,0,0,d), 13. Marcin Nowak (Łódź) - 4 (0,2,0,1,1), 14. Piotr Pawlicki (Leszno) - 4 (1,t,2,w,1), 15. Ernest Koza (Gniezno) - 3 (0,1,1,1,0), 16. Gleb Czugunow (Wrocław) - 0 (d,0,w,d,0), 17. Wiktor Jasiński (Gorzów) - 0 (0), 18. Mateusz Tonder (Zielona Góra) - 0 (0)

Tauron Speedway Euro Championship to czterorundowy cykl zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. W tym sezonie turnieje rozgrywane będą na terenie Polski, Czech i Niemiec, z udziałem kilkunastu zawodników. Pierwsza runda odbędzie się 2 lipca w Rybniku. Następnie, zawodnicy zmierzą się ze sobą w Guestrow (6 sierpnia) oraz Łodzi (3 września). Finał zmagań odbędzie się 23 września w Pardubicach. We wszystkich turniejach uczestnikom towarzyszyć będą SEC Girls, urocze podprowadzające. Zobaczcie ich oficjalne zdjęcia >>>

SEC Girls w nowym składzie. Oto piękne podprowadzające Speed...