MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Edach Budowlani Lublin przegrali ze Skrą Warszawa. Zobacz zdjęcia

Karol Kurzępa
Edach Budowlani Lublin nie zdołali pokonać na własnym boisku wicelidera tabeli Ekstraligi rugby, Skry Warszawa. "Piętnastka z Krasińskiego" długimi fragmentami toczyła z wyżej notowanym rywalem wyrównany bój, ale ostatecznie musiała pogodzić się z porażką.

Wynik spotkania z rzutu karnego otworzył Smilko Debrenliev, jednak niedługo później po przyłożeniu i podwyższeniu przewagę punktową mieli goście. W 35. minucie goście prowadzili 14:3, po tym jak przyłożył wychowanek Edach Budowlanych, Arkadiusz Janeczko. Zaraz potem rezultat podwyższył Daniel Gdula. Straty do przerwy zniwelował Maciej Grabowski, który zameldował się z piłką w polu punktowym tuż przed zakończeniem pierwszej połowy. Chwilę później kolejny raz podwyższył Debrenliev.

Po zmianie stron na stadionie przy ulicy Krasińskiego trwała wyrównana walka. Losy końcowego wyniku ważyły się do ostatniej akcji, w której doszło do próby kopu na słupy przez łącznika lubelskiej drużyny. Ostatecznie jednak to ekipa ze stolicy wróciła do Warszawy z tarczą, a lublinianie musieli się pogodzić z szóstą porażką w bieżących rozgrywkach.

Edach Budowlani Lublin - Skra Warszawa 17:19 (10:14):
Punkty: Smilko Debrenliev 7 (K, 2pd), Jakub Dec 5 (P), Kuziwakwashe Kazembe 5 (P) - Siokivaha Halaifonua 5 (P), Arkadiusz Janeczko 5 (P), Violeti Kolo 5 (P), Daniel Gdula 4 (2pd)

Edach Budowlani: Rudziński (36 Mazur), Mwale, Kelberashvili (49 Gąska), Król, B. Jasiński, Dec (45 Nyakufaringwa), Tomaszewski, Musur, Kazembe, Debrenliev, Kasprzak, Węzka, Brzezicki, Dube (45 Więckowski), Grabowski. Trenerzy: Stanisław Więciorek i Piotr Jurkowski

Skra: Kosiorek (41 Kostałkowski), Maciejewski, Gołąb (41 Vorster), Janeczko (50 Kępa), Botha (73 Banasiak), O'Neill, Matusiewicz, Gołuchowski, Nowacki, Gdula, Pasichnyk (73 Kolo), Halaifonura, Matysiak, Twardowski (62 Żołkowski), Fihaki (41 Lewandowski). Trenerzy: Łukasz Nowosz i Tomasz Borowski

Sędziowali: Dariusz Reks, Piotr Ślubowski, Adrian Pawlik

MKS Perła Lublin podpisał kontrakty z pięknymi zawodniczkami...