MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ekipa Agrosu Chełm wywalczyła na łódzkim stadionie dwa medale mistrzostw Polski w sztafetach

Lubelski Sport
Żeńska sztafeta Agrosu Chełm na dystansie 4x200 m zdobyła w Łodzi tytuł wicemistrzyń Polski materiały klubowe
W dniach 3-4 października zostały rozegrane w Łodzi 3. PZLA Mistrzostwa Polski w Wielobojach i Sztafetach. Znakomity występ zanotowała ekipa Agrosu Chełm, zdobywając dwa medale w rywalizacji sztafet, w tym jeden złoty.

Świetnie zaprezentowała się chełmska sztafeta 4x400 mix, zdobywając złoty medal w kategorii open. Ekipa Agrosu pobiegła w składzie: Agata Wasiluk, Łukasz Bańka, Paulina Zielińska i Remigiusz Zazula, pokonując linię mety w czasie 3:38.80. Team z Chełma okazał się lepszy od sztafet AKL Ursynów Warszawa (3:43.99) oraz UKS Czwórki Żory (3:52.19).

Z kolei tytuł wicemistrzyń kraju przypadł żeńskiej sztafecie Agrosu na dystansie 4x200 m. Chełmianki w łódzkim czempionacie walczyły w składzie: Paulina Zielińska, Izabela Jastrząb, Sylwia Ciupek oraz Agata Wasiluk, uzyskując rezultat 1:39.72. Mistrzyniami kraju w tej konkurencji została sztafeta AZS-AWF Warszawa, która czasem 1:37.92 ustanowiła nowy rekord Polski. Na najniższym stopniu podium podium stanęła natomiast ekipa SKLA Sopot (1:42.84).