MKTG SR - pasek na kartach artykułów

GKS Bogdanka - Olimpia Elbląg 2:0. Dwa gole Prejuce Nakoulmy (ZDJĘCIA)

Kamil Balcerek
Zwycięstwem 2:0 zakończyło się inaugurujące rozgrywki pierwszej ligi spotkanie GKS Bogdanka z Olimpią Elbląg. Oba gole zdobył Prejuce Nakoulma, który był najlepszym zawodnikiem spotkania.

Sobotnie spotkanie nie stało na zbyt wysokim poziomie, a akcje w większości kończyły się niecelnymi strzałami. W zespole z Łęcznej ofensywę napędzali Tomas Pesir i Prejuce Nakoulma, którzy indywidualnymi akcjami robili tak zwaną różnicę.

Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 6 min, ale piłka po strzale Veljko Nikitovicia minęła bramkę Olimpii. W 28 min szczęścia próbował Pesir, ale jego strzał bez problemu wybronił Krzysztof Stodoła. Sześć minut później Nakoulma zapracował na gromkie brawa, gdy rajdem na prawej stronie minął pięciu graczy gości. Nie zdołał jednak zagrać dokładnie w pole karne.

*GKS Bogdanka - Olimpia Elbląg RELACJA NA ŻYWO (sobota godz. 17)

Wynik zmienił się po przerwie. W 55 min z lewej strony zagrał w pole karne Michał Renusz, a piłkę z 5 m do siatki wpakował Nakoulma. W 81 min łęcznianie byli blisko podwyższenia prowadzenia. Na indywidualną akcję zdecydował się Nildo, ale Stodoła z trudem wybił piłkę na aut. Chwilę później z dystansu uderzył Łukasz Zaniewski, a piłka nieznacznie minęła bramkę. Ponadto goście zaczęli coraz śmielej atakować i na połowie GKS zrobiło się gorąco. Dopiero akcja z 90 min przyniosła miejscowym ulgę. Nildo zagrał na wolne pole do Nakoulmy, ten położył bramkarza i trafił do pustej bramki ustalając wynik meczu na 2:0.

GKS Bogdanka - Olimpia Elbląg 2:0 (0:0)