Grała RS Active 4. Liga świętokrzyska. W weekend 27-28 kwietnia odbyła się 25. kolejka. Zobacz wyniki, relacje i tabelę

Damian Wiśniewski, Jaromir Kruk
Orlęta Kielce - Neptun Końskie 1:1
Orlęta Kielce - Neptun Końskie 1:1 Kamil Bielaszewski
W weekend 27-28. kwietnia rozegrana została 25. kolejka rozgrywek świętokrzyskiej RS Active 4. Ligi. Zobacz wyniki, relacje i tabelę.

Grała RS Active 4. Liga świętokrzyska

Sobota
Granat Skarżysko-Kamienna - GKS Zio-Max Nowiny 1:4 (1:0)
Bramki:
Wiktor Pluta 3 - Jakub Hińcza 57, Damian Kopyciński 62, Bartosz Papka 80, Norbert Sinkiewicz 90+2.
GKS: Switon - Niebudek, Pietras, Łazurko(28. Hincza), Marek(63. Nowakowski) - Gadomski, Szmalec, Sinkiewicz - Papka, Tomczyk(63. Kopycinski), Kaczmarski (80. Matysek)

- Źle weszliśmy w mecz bo szybko straciliśmy bramkę, a po chwili mogliśmy stracić drugą. Później opanowaliśmy sytuację, ale nie potwierdziliśmy tego bramką do przerwy. Druga połowa pod pełną kontrolą potwierdzona czterema trafieniami - powiedział Przemysław Cichoń, trener GKS Zio-Max Nowiny.

Wierna Małogoszcz - Wisła Sandomierz, 1:2 (1:0)
Bramki:
Przemysław Ginter 37 - Wojciech Śmieszek 48, Michał Hołody 50.

- Potocznie można powiedzieć, że nie wyszliśmy z szatni na drugą połowę - powiedział po spotkaniu trener Wiernej, Mariusz Kośmider.

GKS Rudki - Hetman Włoszczowa 5:1 (2:0)
Bramki:
Piotr Jedlikowski 8, 35, Bartosz Wiecha 48, Bunyod Turgunboev 78, Michał Bednarski 86 - Cezary Matuszewski 82.

Łysica Bodzentyn - Klimontowianka Klimontów 1:1 (0:1)
Bramki:
Szymona Czerwiak 46 - Marcin Chmiel 38.
Łysica: A. Dymanowski - Garbacz, Czerwiak, Boksiński, Mikosa - K. Tumulec, Terianyk, Ugrekhelidze (46 Nxumalo), Hajduk, Uciński - Pryjmaczenko (82 Chrzanowski).
Klimontowianka: Pietrasik - Halat, Niziołek, Sajenko, Misiura - G. Skrzypek, D. Kaczmarczyk, Szakalec - Kosiuk (77 Lenart), Chmiel, Jak. Pawlik (87 Miłek).

Klimontowianka zagrała bardzo odważnie i stworzyła w pierwszej połowie kilka świetnych okazji. W 6 minucie pojedynek sam na sam z Adamem Dymanowskim przegrał Serhii Kosiuk, w 16 Kosiuk trafił w poprzeczkę, a w 30 Marcin Chmiel to powtórzył. Goście wyszli na prowadzenie po stracie Patryka Boksińskiego Kosiuk dograł do Chmiela, a ten ulokował piłkę w siatce. Łysica odpowiedziała uderzeniem Danilo Pryjmaczenko w poprzeczkę w 40 minucie. Zaraz po zmianie stron po rożnym Szymona Hajduka Szymon Czerwiak głową doprowadził do remisu.

W późniejszej fazie meczu Czerwiak znów trafił, ale był na spalonym. Klimontowianka przerwała passę siedmiu zwycięstw Łysicy z rzędu, która wciąż jednak pozostaje niepokonana w 2024 roku.

Alit Ożarów - Korona II Kielce 1:3 (0:1)
Bramki:
Karol Turek samobójcza 67 - Adam Chojecki 32,Daniel Bąk 48, Igor Błaszczyk 79.
Korona: Mamla - Kiercz, Klimek, R. Turek, Chojecki (88. Pawłowski), Bąk (60. Jamróz), K. Turek, Strzeboński, Błaszczyk (83. Kania), Szymański (82. Kuzera), Zawierucha (82. Sowiźrał).

Niedziela
AKS 1947 Busko-Zdrój - Olimpia Pogoń Staszów 3:3 (2:0)
Bramki:
Kacper Załęcki 32, Kamil Skiba 40, Maciej Żądło 79 - Mikołaj Kuca 50, 70, Adrian Chrząszcz 60.

Mecz debiutów na ławkach trenerskich. AKS 1947 Busko-Zdrój po raz pierwszy poprowadził Tadeusz Krawiec, zespół Pogoni Staszów Damian Krakowiak.

Moravia Anna-Bud Morawica – Stal Kunów 8:0 (2:0)
Bramki:
Karim Ashour 13, Michał Rybus 40, Jakub Rabiej 46, Jakub Rybus 49, 55, 73, Dominik Pasternak 82, Michał Zawadzki 86.
Moravia: Wojno – Ashour, Orliński, Mateusz Zawadzki (75 Łączkowski), J. Wasilewski – Ł. Zawadzki (68 Michał Zawadzki), Jopkiewicz (20 Gilewski), J. Rabiej, M. Toboła (65 Szczepanek) – Michał Rybus (61 Pasternak), Jakub Rybus.

Jednostronny mecz. W 13 minucie prowadzenie gospodarzom dał Egipcjanin Karim Ashour, przed przerwą trafił Michał Rybus. Po zmianie stron pięknego gola zdobył Jakub Rabiej. Po nim klasycznego hat-tricka zaliczył lider klasyfikacji najskuteczniejszych Jakub Rybus, a co ciekawe w międzyczasie zmarnował jedenastkę (54 minuta – nie trafił w bramkę. W końcówce Stal dobili Dominik Pasternak i Michał Zawadzki.

Orlęta Kielce - Neptun Końskie 1:1 (0:0)
Bramki:
Patryk Zawierucha 90+3 - Michał Smolarczyk 75 z rzutu karnego.

Spartakus Daleszyce - Arka Pawłów 0:0
Arka: Żytniewski – Gębka, Foks, Drożdżał, Kosztowniak – Kalista, Gładyś, Wojton (65. Białczak), D. Kowalik (75. Kidoń) – Pabon (80. Jankowicz), Rak.

Zacięty mecz. Obie drużyny miały swoje okazje. W ostatniej minucie kapitalną okazję dla Arki miał Mirosław Kalista, ale piłkę z pustej bramki wybił Seweryn Kaleta.