MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Grad goli w Czerniejewie. Akademicy ponownie na tarczy

AZS Politechnika Lubelska
Aż 21 bramek padło w meczu wyjazdowym pierwszoligowych unihokeistów AZS Politechniki Lubelskiej. 13 zdobyli gospodarze – UKS Błyskawica Niechanowo, która wygrała spotkanie 9. kolejki rozgrywek 1. Ligi Unihokeja 13:8.

Akademicy na ten mecz pojechali podbudowani dobrym występem w poprzedniej serii gier, kiedy to ulegli liderowi – TLU Kala-Izolacje Toruń tylko 5:6. Ta porażka była jednak już trzecią z kolei, więc podopiecznym duetu trenerskiego Michał Jagiełło-Cezary Pietraszek zależało, by niechlubna seria się nie przedłużyła. Wiadomym jednak było, że o to łatwo nie będzie, bo Błyskawica to drużyna, która w dotychczasowych ośmiu spotkaniach sezonu przegrała tylko raz (bilans 8-1). Politechnika natomiast po tej samej liczbie rozegranych meczów, na koncie miała już sześć przegranych (bilans: 3-6).

Starcie nie rozpoczęło się dla ekipy z Koziego Grodu udanie. Szybkie trzy ciosy wyprowadzili rywale. Po pięciu minutach gry prowadzili już 3:0. Gdy karę dwóch minut otrzymał Przemysław Szumiata wydawało się, że paść mogą kolejne gole. Mimo gry w osłabieniu akademicy obronili się, a kolejne gole faktycznie padły, ale zdobyli je lublinianie. Pierwszy był autorstwa Patryka Jaskorskiego, a drugi Przemysława Szumiaty. W 12. minucie było już tylko 3:2. Gospodarze szybko odpowiedzieli trafieniem Jakuba Kozłowskiego (4:2). Chwilę później ekipa lubelska otrzymała kolejną karę indywidualną. Tym razem miejscowi to wykorzystali i na 5:2 podwyższył Jakub Marciniak. Przed końcem pierwszej tercji padły jeszcze trzy gole. Dwa z nich dla Politechniki. Po 20 minutach w Czerniejewie było 6:4.

Ofensywne usposobienie zespoły podtrzymały także w kolejnym fragmencie spotkania. Dalej lepiej radzili sobie zawodnicy Błyskawicy, którzy w 28. minucie mieli już cztery trafienia zaliczki (8:4). Szybko, bo po ośmiu sekundach straty zmniejszył Michał Jagiełło (8:5), ale ponownie AZS musiał grać w osłabieniu. To ponownie wykorzystali rywale, a konkretnie Klaudiusz Gadziński (9:5). Akademicy ciągle musieli gonić wynik. Przed ostatnią odsłoną miejscowi wygrywali 10:7.

W niej kontrolowali boiskowe wydarzenia, zdobywając kolejne bramki (13:7). Wynik ustalił gracz Politechniki, Jarosław Migas (13:8).

Po 9. kolejkach gracze z Lubelszczyzny zajmują 6. miejsce w 8-zespołowej tabeli 1. Ligi Unihokeja. W najbliższej serii gier, 12 lutego, akademicy zagrają u siebie z Victorią Gułtowy.

UKS Błyskawica Niechanowo – AZS Politechnika Lubelska 13:8 (6:4, 4:3, 3:1)

AZS: Bartłomiej Powązka, Jarosław Migas, Przemysław Szumiata, Szymon Daszkiewicz, Łukasz Pietucha, Michał Jagiełło, Krystian Łamejko, Patryk Jaskorski, Cezary Pietraszek, Jerzy Brzozowski, Łukasz Bryliński, Kacper Dęga, Tomasz Zabłocki, Łukasz Karczmarczuk, Wojciech Stańko, Karol Puczkowski. Trenerzy: Cezary Pietraszek, Michał Jagiełło