MKTG SR - pasek na kartach artykułów

IV liga piłki nożnej bliska zakończenia rundy zasadniczej

Bartosz Litwin
Połowa drużyn rywalizujących w ramach obu lubelskich grup hummel IV ligi rozegrała już komplet spotkań pierwszej fazy rozgrywek. Ostatnie mecze zaplanowano na 14 kwietnia.

Rezerwy łęczyńskiego Górnika pokonały Opolanina Opole Lubelskie 2:0. Tym samym łęcznianie zachowali szanse na miejsce w grupie mistrzowskiej. Ich rywale jednak zostali już pozbawieni takich nadziei. - Chłopcom należą się duże słowa pochwały za swoją postawę na boisku. Mecz miał duży ciężar gatunkowy, a mimo to wyszliśmy z niego zwycięsko - mówił po meczu opiekun drugiego zespołu Górnika Sławomir Pogonowski. Bramki dla łęcznian zdobyli Aron Stasiak i Szymon Zabłotny

Opolanin traci obecnie do szóstego Górnika II cztery punkty i nawet wygrana w zaległym spotkaniu z Włodawianką Włodawa nie pozwoli im poprawić swojej sytuacji. Jeśli jednak wygra zespół z Włodawy, to strąci on ze swojej pozycji zielono-czarnych. Włodawianka miała szansę na zapewnienie sobie miejsca w pierwszej szóstce już wcześniej. Przegrała jednak domowe spotkanie z Lutnią Piszczac 0:1. Jedynego gola zdobył Bartłomiej Goździołko w 43. minucie. Minute później jeden z zawodników drużyny gości obejrzał czerwoną kartkę. Przez całą drugą połowę gospodarze grali z przewagą jednego zawodnika. Nie zdołali jednak odwrócić losów spotkania. Kwestia podziału na grupy pozostanie zatem otwarta do ostatniej kolejki.

Lublinianka na koniec fazy zasadniczej przegrała z Orlętami Łuków 0:1 po bardzo słabym meczu. Jedyną bramkę zdobył Daniel Goławski, zamykając głową dośrodkowanie z rzutu rożnego w 64. minucie spotkania. Zwycięstwo w Lublinie nie zmieniło wiele w kwestii pozycji zespołu z Łukowa. Orlęta pozostają dziesiątym zespołem w stawce. Podopieczni Dariusza Bodaka natomiast już przed spotkaniem mogli być pewni awansu do grupy mistrzowskiej.

Zespół POM-u Iskra Piotrowice, by zapewnić sobie miejsce w grupie mistrzowskiej, musiał zwyciężyć jedno z dwóch zaległych spotkań. Pierwsze z nich to konfrontacja z wiceliderem grupy: lubelska I, czyli Powiślakiem Końskowola. Ekipa z Piotrowic wyszła zwycięsko z tej konfrontacji. Piotrowiczanie zwyciężyli aż 3:0, choć do 83. minuty wynik był bezbramkowy. Zwycięzcy mają przed sobą jeszcze starcie ze Spartą Rejowiec Fabryczny, ale rezultat tego meczu nie będzie miał już wpływu na kształt grup w kolejnej fazie sezonu.

Bezkonkurencyjny lider grupy: lubelska II zaliczył kolejne wysokie zwycięstwo na koniec tej części sezonu. Tomasovia Tomaszów Lubelski pokonała na wyjeździe ekipę Kryształu Werbkowice 3:0. Tomaszowianie zdominowali swoją grupę, wygrywając 21 z 22. spotkań. Strzelili w ich trakcie 83 bramki, tracąc zaledwie siedem. Przewaga nad drugą Victorią Żmudź wynosi 23 punkty. - U siebie zremisowaliśmy z Kryształem 2:2 i spodziewaliśmy się trudnego spotkania. Jestem zadowolony z tego, że zagraliśmy na zero z tyłu. Zmarnowaliśmy kilka sytuacji w drugiej połowie. Kończymy rundę zasadniczą z zaledwie jednym remisem. Mamy bardzo dobry zespół. My dzisiaj ani trochę nie myśleliśmy o tym, z kim będziemy grali w grupie mistrzowskiej. Interesował nas tylko mecz w Werbkowicach - mówił po spotkaniu trener Tomasovii, Paweł Babiarz.

W grupie: lubelska II walka o pierwszą szóstkę wciąż jest zacięta. Duży krok w kierunku grupy mistrzowskiej zrobili piłkarze Gryfa Gmina Zamość, którzy zwyciężyli aż 6:0 z Unią Hrubieszów. Ich strata do szóstego Gromu Różaniec wciąż jednak wynosi jeden punkt. Wszystko zatem rozstrzygnie się w najbliższą środę. Gryf podejmie Ładę Biłgoraj, która w miniony weekend zremisowała 2:2 z Gromem. Zespół z Różańca z kolei z Huczwą Tyszowce, która ma identyczny dorobek punktowy co zespół z Zamościa. Tyszowianie mogli poprawić swój bilans już wcześniej, ale przegrali 0:1 ze Świdniczanką Świdnik Mały.

Druga część sezonu ma być krótsza. Zespoły, które rozegrały ze sobą mecze w pierwszej fazie, nie spotkają się ponownie. Wszystkie punkty, jakie drużyny zdobyły przed ponownym podziałem na grupy, zostaną zaliczone na ich konta. Zespoły, które do tej pory się nie spotkały, rozegrają między sobą mecz i rewanż.

Ostatnie mecze fazy zasadniczej hummel IV ligi (14 kwietnia, godz. 17:00):