Junior Speed Car Motoru Lublin, Wiktor Lampart, wywalczył brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Polski

Rafał Włosek
Wiktor Lampart wywalczył brązowy medal Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Junior Speed Car Motoru miał szansę na zwycięstwo, ale w biegu dodatkowym przegrał z Jakubem Miśkowiakiem i Dominikiem Kuberą. Na 8. miejscu turniej w Tarnowie zakończył drugi z reprezentantów lubelskiej drużyny, Wiktor Trofimow.

O podziale medali zdecydował wyścig dodatkowy, ponieważ po 20 biegach trzech zawodników zgromadziło po 13 punktów. Wiktor Lampart rozpoczął zawody od trzech zwycięstw i przez chwilę był samodzielnym liderem. W drugiej części turnieju 18-letni żużlowiec prezentował słabsze starty i miał dużo większe problemy ze zdobywaniem punktów. Dwukrotnie przyjechał za plecami rywali, raz właśnie za Kubera i raz za Miśkowiakiem.

W dodatkowym wyścigu Lampart wylosował drugie pole startowe. Znów jednak słabo wyszedł ze startu i rywale szybko uciekli. Młodzieżowiec Speed Car Motoru nie był już w stanie ich dogonić. Zdobywając brązowy medal MIMP Wiktor Lampart powtórzył sukces swojego starszego brata Dawida z 2009 roku.

Drugą część turnieju na torze w Tarnowie słabszą miał również Wiktor Trofimow. Drugi z juniorów Motoru rozpoczął turniej od trzeciego miejsca (przez błąd na jednym z łuków stracił drugą lokatę), ale potem dwa razy wygrał i włączył się do walki o podium. Niestety, z dwóch ostatnich biegów był wykluczony.

W 16. wyścigu, w którym spotkali się obaj lubelscy młodzieżowcy oraz walczący o medale Kubera i Kamil Wieczorek, Trofimow chciał zaatakować na wejściu w drugi wiraż. Podczas tego manewru uderzył jednak w Wieczorka, powodując jego upadek. Sędzia Piotr Lis zdecydował o wykluczeniu juniora Motoru. Z kolei w 20. biegu nie opanował motocykla jadąc tuż przy bandzie i w sposób kontrolowany upadł na tor. Zawodnikowi nic się nie stało, ale znów został wykluczony i turniej zakończył z dorobkiem 7 punktów.

Brąz Wiktora Lamparta to czwarty medal MIMP dla klubu z Lublina. Wcześniej srebrne medale w barwach Motoru wywalczyli Tadeusz Berej (1975), Marek Kępa (1981) i Janusz Łukasik (1985).

Młodzieżowcy Speed Car Motoru już w sobotę znowu powalczą o medale mistrzostw Polski. Tym razem w turnieju Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych na torze w Gorzowie.