MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kajakarze LTK Fala Lublin z powodzeniem startowali na torze regatowym w Bydgoszczy

Wiktor Wieruszewski (LTK Fala Lublin) jest wielką nadzieją kajakarstwa na Lubelszczyźnie archiwum klubu
Ekipa LTK Fala Lublin startowała w finałach mistrzostw Polski juniorów oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Łódzkie 2013 w kajakarstwie. Zawody w dniach 16-18 sierpnia zostały rozegrane na torze regatowym w Bydgoszczy.

W pierwszym dniu zmagań rywalizowano na dystansie 500 m. Piąte miejsce w finale zajęła osada K-2 juniorów młodszych w składzie: Adam Kozak-Jakub Lenart, zaś szóstą lokatę w K-1 juniorów wywalczył Wiktor Wieruszewski.

W drugim dniu regat odbyły się starty na dystansie 1000 m. Wieruszewski wygrał finał B w K-1 juniorów, a do awansu do finału A zabrakło mu zaledwie 0,03 sekundy.

W trzecim dniu zostały rozegrane natomiast wyścigi długodystansowe na 3000 i 5000 m, a lublinianie uplasowali się na szóstych pozycjach: Adam Kozak w K-1 5000 m juniorów młodszych, zaś Wiktor Wieruszewski w K-1 5000 m juniorów.