Konrad Czerniak najlepszym zawodnikiem Arena Grand Prix Pucharu Polski w Warszawie

Konrad Czerniak (AZS UMCS Lublin) został najlepszym zawodnikiem Arena Grand Prix Pucharu Polski w Warszawie AZS UMCS Lublin
Konrad Czerniak (AZS UMCS Lublin) uzyskał najbardziej wartościowy rezultat zawodów Arena Grand Prix Pucharu Polski, który w weekend odbyły się w Warszawie. Wychowanek Wisły Puławy za wynik na dystansie 50 m stylem motylkowym - 23.38, otrzymał 864 pkt. Konrad został także najlepszym zawodnikiem całej imprezy, gdzie pod uwagę były brane starty w trzech konkurencjach.

Czerniak, oprócz występów na 50 m motylkiem, rywalizował jeszcze w wyścigach na 50 m dowolnym i 100 m stylem motylkowym. Zawodnik AZS UMCS na obu dystansach, uzyskał wyniki bliskie kryteriów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich - Tokio 2021.

Lubelski pływak dystans 50 m stylem dowolnym, pokonał w czasie 22.28 (826 pkt.), ulegając tylko Pawłowi Juraszkowi z MKS Dziewiątka Dzierżoniów (22.24 - 831 pkt.). Z kolei w wyścigu na 100 m delfinem, Konrad był także drugi z rezultatem 52.86 (821 pkt.). W konkurencji tej triumfował warszawianin Paweł Korzeniowski z Grupy 5Styl (52.64 - 831 pkt.).

Indywidualne zwycięstwo dołożył ponadto kolega klubowy Konrada Czerniaka - Jan Świtkowski, który nie miał sobie równych na dystansie 200 m stylem dowolnym. Pływak AZS UMCS, osiągnął czas 1:50.72 (781 pkt.), potwierdzając rosnącą formę przed majowymi mistrzostwami Polski seniorów.