MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koszykarki Pszczółki AZS UMCS Lublin gromią na własnym parkiecie

Koszykarki Pszczółki AZS UMCS wygrały w Lublinie z MKK Siedlce różnicą aż 40 punktów – 82:42. Liderką akademiczek była Ukrainka Kateryna Dorogobuzova, zdobywczyni 18 punktów (5/5 wrzutach za „trzy”).

Pierwsza kwarta spotkania nie zapowiadała tak miażdżącej przewagi gospodyń. Bo chociaż od początku prowadziły lublinianki (po rzucie za „trzy” Leah Metcalf ich przewaga wynosiła nawet sześć punktów - 12:6), to pierwsze 10 minut gry zakończyło się tylko trzypunktową wygraną 21:18.
Wyrównana gra trwała do 15. minuty, gdy Oksana Kisilova zmniejszyła straty przyjezdnych do jednego punktu - 28:27. Drugą kwartę lubelskie koszykarski zakończyły jednak serią 14-0 (m.in. dwa rzuty za trzy Dorogobuzovej). W trzeciej odsłonie meczu Pszczółka wciąż dominowała na parkiecie i przed ostatnią kwartą przewaga akademiczek wynosiła już 26 punktów.
To była trzecia wygrana Pszczółki w tym sezonie Tauron Basket Ligi Kobiet.

Pszczółka AZS UMCS Lublin – MKK Siedlce 82:42 (21:18, 21:9, 16:5, 24:10)