Koszykarze TBV Startu Lublin świetnie grają w meczach kontrolnych. Wygrali kolejny turniej

TBV Start Lublin
Koszykarze TBV Startu Lublin wygrali w Starogardzie Gdańskim turniej Browar Kociewski Cup. W finałowym spotkaniu „czerwono-czarni” pokonali miejscową Polpharmę 78:75. Przed tygodniem drużyna prowadzona przez trenera Davida Dedka triumfowała w turnieju Kasztelan Baskteball Cup we Włocławku. Nowy sezon w Energa Basket Lidze koszykarze z Lublina rozpoczną 7 października.

Przed tygodniem TBV Start wygrał w półfinale z Rosą Radom, a w finale z gospodarzami, Anwilem Włocławek 75:70. Na kolejne mecze kontrolne „czerwono-czarni” udali się do Starogardu Gdańskiego i znów swoją grą sprawili dużą radość lubelskim kibicom.

W półfinale turnieju Browar Kociewski Cup Start pokonał Trefla Sopot aż 96:60. Lublinianie przeważali w każdej kwarcie (pierwszą wygrali różnicą 10 punktów), systematycznie powiększając przewagę. Aż siedmiu graczy zakończyło spotkanie z dwucyfrową zdobyczą punktową. Najskuteczniejsi byli Wojciech Czerlonko (16) i Mateusz Dziemba (15).

W sobotnim finale lublinianie zmierzyli się z miejscową Polpharmą, która wcześniej wyeliminowała Legię Warszawa (96:86 po dogrywce). TBV Start ponownie rozpoczął mecz solidną grą i po 10 minutach prowadził 24:19. W drugiej kwarcie gospodarze skutecznie odrabiali starty i do szatni zespoły schodziły już przy minimalnym prowadzeniu Polpharmy (42:41).

Liderem „czerwono-czarnych” był James Washington, który w drugiej kwarcie zdobył 12 z 17 punktów drużyny, a po dwóch częściach meczu miał na koncie 18 punktów.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli jednak lublinianie. Zdecydowanie poprawili obronę i po trzeciej kwarcie prowadzili 63:56. W ostatnich 10 minutach gospodarze nie odpuścili i wciąż pozostawali w grze o zwycięstwo. Gracze Startu nie dali już sobie odebrać wygranej, a do drugiego turniejowego triumfu poprowadził ich Washington, który rzucił 27 punktów (8/14 z gry – w tym 5/7 za „trzy” oraz 6/6 z linii rzutów osobistych).

W meczu o trzecie miejsce Legia wygrała z Treflem 100:97.

Półfinał:
TBV Start Lublin – Trefl Sopot 96:60 (24:14, 19:16, 28:14, 25:16)

TBV Start: Czerlonko 16, Dziemba 15, Washington 12, Upson 11, Gospodarek 11, Szymański 10, Morris 10, Dutkiewicz 9, Mirkovic 2

Finał:
Polpharma Starogard Gdański – TBV Start Lublin 75:78 (19:24, 23:17, 14:22, 19:15)
TBV Start: Washington 27, Mirković 12, Dutkiewicz 11, Dziemba 10, Czerlonko 6, Gospodarek 6, Upson 4, Szymański 2,