MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koszykarze U!NB AZS UMCS Start Lublin zakończyli pierwszą rundę na fotelu lidera

materiały klubowe
Koszykarze U!NB AZS UMCS Start Lublin udanie zakończyli rok w rozgrywkach II ligi, pokonując w wyjazdowym starciu ekipę Sokół Ostrów Mazowiecka 93:74. Dzięki wygranej podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego po pierwszej rundzie, uplasowali się na fotelu lidera grupy B II ligi, przegrywając w kampanii 2020/21 zaledwie jedno spotkanie.

Lublinianie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie z Sokołem, bowiem po 2,5 minutach gry wygrywali już 9:0, a po sześciu 17:5. Gospodarze nie zamierzali jednak kapitulować i nie tylko odrobili straty, ale na początku drugiej kwarty wyszli nawet na prowadzenie 26:23. Do końca pierwszej połowy trwała wyrównana walka, jednak przed zejściem na przerwę, to podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego mieli cztery oczka zaliczki (44:40).

Po zmianie stron nastąpił odjazd gości. Jeszcze w 23. minucie lublinianie wygrywali tylko 46:44, ale kolejne pięć minut wygrali 22:5 i w efekcie ich przewaga wzrosła do 19 oczek (68:49). Ostatecznie przed decydującą odsłoną lubelska drużyna prowadziła 73:59. W czwartej kwarcie przyjezdni powiększyli jeszcze swoje prowadzenie, wygrywając pewnie cały mecz 93:74.

Lublinianie po pierwszej rundzie zajęli pierwsze miejsce w grupie B II ligi, mając na koncie 23 pkt. (11 zwycięstw i 1 porażka). Co prawda wyprzedza ich aktualnie ekipa KKS Tur Basket Bielsk Podlaski, jednak bielszczanie zagrali już awansem mecz z drugiej rundy. To właśnie z tym zespołem team trenera Przemysława Łuszczewskiego, przegrał jedyną ligową potyczkę do tej pory, ulegając na wyjeździe 77:80. Wysoko wygrane starcia m.in. z Akademią Koszykówki Legia Warszawa, AZS UJK Kielce, Żubrami, czy ŁKS Łódź sprawiają, że gracze z Koziego Grodu mają spore szanse, także po sezonie zasadniczym zająć pierwszą lokatę.

Zespół U!NB AZS UMCS Start, to najlepsza aktualnie ekipa w zdobywaniu punktów na mecz w grupie (93,4 – czwarty wynik ogółem całej ligi), popełnia najmniej strat (13,4 – drugie miejsce ogółem w lidze, ex aequo z Notecią Inowrocław), a ponadto najlepiej zbiera piłki na "deskach" (47,1 na mecz - piąta lokata w całej lidze).

Pierwszy mecz drugiej rundy, lublinianie mają zaplanowany już 3 stycznia. Ekipa U!NB AZS UMCS Lublin zmierzy się wówczas na wyjeździe z Profi Sunbud PKK 99 Pabianice.

Sokół Ostrów Mazowiecka – U!NB AZS UMCS Start Lublin 74:93 (19:23, 21:21, 19:29, 15:20)
U!NB AZS UMCS Start: Obarek 25, Myśliwiec 16, Jaworski 14, Waniewski 11, Wąsowicz 11, Wiśniewski 10, Nycz 4, Kępka 1, Szewczyk 1, Matysek, Pszczoła. Trener: Przemysław Łuszczewski

Kolizja drogowa z udziałem będącego pod wpływem alkoholu Michała Żewłakowa odbiła się szerokim echem w całej Polsce. Do tej pory kariera obecnego dyrektora sportowego Motoru Lublin obfitowała w sukcesy, ale nie brakowało w niej również przykrych chwil. Kilka chcemy teraz przypomnieć. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Michał Żewłakow: wzloty i upadki byłego reprezentanta Polski