MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koszykówka: Start Lublin dostał lanie w Dąbrowie Górniczej

Tomasz Biaduń
Koszykarze Wikany Startu Lublin nie będą miło wspominać wyprawy do Dąbrowy Górniczej. W spotkaniu z miejscowym MKS dostali prawdziwe lanie, przegrywając aż 58:89. Jedynym graczem lublinian, który zdołał przekroczyć barierę dziesięciu oczek był Michał Aleksandrowicz, zdobywca 14 punktów.

Gra gości od początku się nie układała. Już po pierwszej kwarcie lublinianie mieli dwucyfrową stratę. Z każdą minutą przewaga gospodarzy rosła, a mecz był niemal rozstrzygnięty na poczatku trzeciej kwarty, gdy "pękła" granica 20 oczek przewagi.
Kilku zawodników Startu miało w tym meczu problemy z faulami.Za pięć przewinień co prawda nikt nie spadł, ale Michał Sikora i Kamil Michalski kończyli spotkanie z czterema faulami na koncie. A pro pos Sikory; mimo wysokiej porażki drużyny, można odnotować jeden z lepszych występów rozgrywającego po długotrwałej kontuzji. "Sikor" zdobył w Dąbrowie Górniczej osiem oczek. Co ciekawe, tak skromny dorobek wystarczył, aby być drugim strzelcem drużyny...

W ekipie gospodarzy dwanaście punktów zdobył Grzegorz Grochowski, którego kibice w Lublinie mogą kojarzyć z ostatnich występów podczas MP U-20.

W obliczu porażki Startu, a także wygranej MOSiR Krosno, niemal przesądzone jest, że to właśnie krośnianie będą rywalem naszej drużyny w serii play-out, której stawką jest utrzymanie.

MKS Dąbrowa Górnicza - Start Lublin 87:52 (25:15, 24:15, 20:15, 20:13)
MKS:
Szczypka 23, Wołoszyn 21, Grochowski 12, Morawiec 10, Grzegorzewski 7, Kulikowski 5, Piechowicz 4.
Start: Aleksandrowicz 14, Sikora 8, Myśliwiec 7, Szymański 6, Łuszczewski 5, Kowalski 4, Michalski 4, Prażmo 4, Król 4, Pustelnik 2.