Koszykówka: Wikana-Start Lublin pokonała SIDEn Toruń i awansowała do fazy play-off

Koszykarze Wikany-Startu Lublin pokonali w niedzielę SIDEn Toruń 78:75 i zapewnili sobie awans do czołowej ósemki tabeli. Zmagania w lubelskiej hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli oglądał nadkomplet widzów. Rywalem podopiecznych Dominika Derwisza w pierwszej rundzie play-off będzie Śląsk Wrocław.

Lublinianie żeby być praktycznie pewni awansu do czołowej ósemki bez oglądania się wyniki innych spotkań musieli pokonać zespół z Torunia. A, że we własnej hali czerwono-czarni spisują się bardzo dobrze, można było być w niedzielę optymistą.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy szybko objęli prowadzenie 5:0. Jednak miejscowi zaczęli grać nerwowo, a na dodatek kontuzji mięśnia nabawił się Marcel Wilczek. W drugiej kwarcie czerwono-czarni rozpoczęli pościg za rywalem. Skutecznością imponował Tomasz Celej i do szatni miejscowi schodzili mając kilka punktów w zapasie. W trzeciej kwarcie to goście odrabiali straty i to oni przed ostatnimi dziesięcioma minutami prowadzili 61:60. O wszystkim miała zadecydować ostatnia część spotkania. Więcej opanowania wykazali koszykarze Wikany-Startu i to oni wygrali arcyważne spotkanie.

Wikana-Start Lublin - SIDEn Toruń 78:75 (16:20, 32:20, 12:21 18:14)

Wikana-Start: Celej 26 (2x3), Ł. Wilczek 15 (2x3), Czujkowski 12 (2x3), Ciechociński 3 (1x3), M. Wilczek oraz Kowalski 11 (1x3), Łuszczewski 11 (2x3), M. Sikora, Pawelec.
SIDEn: Jarecki 19, Bochno 12 (2x3), Żytko 11 (3x3), Lisewski 5, Kowalewski 3 (1x3) oraz Barycz 15, Śmigielski 10, Perka, S. Sikora, Szpyrka.