MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koszykówka: Wikana-Start Lublin pokonała w Siedlcach SKK 75:64

Koszykarze pierwszoligowej Wikany-Startu odnieśli trzecie kolejne zwycięstwo, w tym drugie z rzędu na wyjeździe. W sobotę podopieczni Dominika Derwisza pokonali w Siedlcach SKK 75:64. Czerwono-czarnych do zdobycia kompletu punktów poprowadził Tomasz Celej, najskuteczniejszy zawodnik meczu, autor 24 oczek.

Obydwie drużyny musiały radzić sobie bez podstawowych zawodników. W SKK nie mogli zagrać Jacek Czyż i Adrian Czerwonka, a w Wikanie-Starcie zabrakło Michała Sikory. Lublinianie jechali do Siedlec po kolejne zwycięstwo, wiedząc, że zespół z Mazowsza przegrał ostatnie dziesięć spotkań.

Pierwsze minuty meczu należały do gości. Świetnie spisywał się Tomasz Celej, co chwila dziurawią kosz gospodarzy. W pierwszej kwarcie zdobył aż 11 oczek. Następnie zaczął wspomagać go Łukasz Wilczeka, który zaliczył triple-double i lublinianie cały czas utrzymywali kilkupunktową przewagę. Utrzymali ją do końca meczu i są coraz bliżej awansu do fazy play-off.

SKK Siedlce - Wikana-Start Lublin 64:75 (11:16, 16:19, 21:20, 16:20)
SKK: Lewandowski 16, Sulima 15, Chodkiewicz 11, Deja 7, Basiński 6, Rapucha 6, Kulikowski 3, Bal 0.
Wikana-Start: Celej 24 (1x3), M. Wilczek 15 (9 zbiórek), Ł. Wilczek 13 (1x3, 11 asyst, 10 zbiórek), Szymański 6 (1x3), Ciechociński 0 oraz Kowalski 8 (1x3), Łuszczewski 7, Marciniak 2, Pawelec 0.