18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Książki: Kurier poleca do czytania

LUB
Dziś sześć książek. Wybór jest duży, od literatury sensacyjnej i romansów po wspomnienia i monografię historyczną. Z pewnością znajdziecie tu dla siebie coś ciekawego. Przyjemnej lektury.

Judith Lennox, "Florenckie lato", Prószyński i S-ka, 38 zł
Siostry Tessa i Frederica Nicolson spędzają ostatnie beztroskie lato 1933 roku w pięknej Villi Millefiore w pobliżu Florencji. Cztery lata później włoskie wakacje są jedynie dalekim wspomnieniem, a Tessa, jako wzięta modelka, korzysta z uroków londyńskiego życia. Gdy jej dotychczasowe życie legnie w gruzach, Tessa powróci do Florencji, by leczyć udręczone serce. Stęskniona za siostrą Frederica decyduje się na wyjazd do Włoch. Przeżywa tam niebezpieczne chwile, a pewne przypadkowe spotkanie na zawsze zmienia jej życie. Losy sióstr komplikuje wybuch II wojny światowej. Walka o przetrwanie staje się najważniejsza.

Mariola Pryzwan, "W słowach jestem wszędzie... Wspomnienia o Władysławie Broniewskim", PIW, 39,99 zł
W tym roku minie 50 lat od śmierci poety. Był wielkim i lubianym twórcą w swojej epoce, ale do naszych czasów przetrwał jako autor wierszy na akademie, w moich latach szkolnych traktowano go tylko jako wypełniacz rocznicowych uroczystości. A to wielka krzywda dla tego poety. Dlatego wszystkim, którzy kochają poezję, polecam tę książkę. Pomoże Wam odbrązowić Broniewskiego, a może nawet - jeżeli sięgniecie po tomik jego wierszy - na nowo poznać jego poezję. Bo choć był szorstkim poetą, jak czasy, w których przyszło mu żyć, to jednak jego wiersze wciąż mają swój urok.

Darien Gee, "Herbaciarnia Madeline", Prószyński i S-ka, 38 zł
Julia Evarts i jej pięcioletnia córka Gracie znajdują na ganku zaskakujący prezent: kawałki chleba przyjaźni amiszów i liścik: "Mam nadzieję, że będzie smakowało". Do prezentu dołączone są przepis na chleb oraz zachęta, by podzielić się nim z przyjaciółmi. Po namowach córki, Julia wręcza torebki chlebowego zakwasu Hannah de Brisay, wiolonczelistce, której kariera i małżeństwo gwałtownie się skończyły, i Madeline Davis, która niedawno otworzyła w Avalon salon herbaciany. Właśnie w salonie herbacianym Madeline między kobietami rodzi się przyjaźń, która na zawsze zmieni ich życie.

Michael Hesemann, "Religia Hitlera", Prószyński i S-ka, 59,90 zł
Adolf Hitler był nie tylko Führerem, nie tylko przywódcą państwa totalitarnego i narodu. Z narodowego socjalizmu niepozorny Austriak uczynił religię, a sam stał się bogiem dla milionów Niemców, a nawet dla bardzo wielu obywateli innych narodów. Bo faszyzm w III Rzeszy miał religijny wymiar, a jego wyznawcy doprowadzili do Holokaustu i do wojny, która pochłonęła miliony ofiar. Autor książki na licznych przykładach dowodzi, że Hitler i osoby z jego najbliższego kręgu faktycznie wierzyli w to, co czynią i byli przekonani, że działają z polecenia Opatrzności. Lektura porażająca, ale i pouczająca jednocześnie.

Tom Clancy, "Poszukiwany żywy lub martwy", Fabryka Sensacji
Jack Ryan, bohater poprzednich powieści Clancy'ego, teraz były prezydent USA, zajęty jest pisaniem pamiętników. Antyterroryści John Clark i Domingo Chavez zostają wysłani na wcześniejszą emeryturę i muszą opuścić międzynarodowy zespół Tęcza oraz szeregi CIA. Karierowicze polityczni, nominowani przez nowego prezydenta Edwarda Kelty'ego, dezorganizują pracę agencji mających chronić Stany Zjednoczone. Tymczasem Emir i jego Umajjadzka Rada Rewolucyjna organizują wielką akcję wymierzoną w Amerykę. Czy działająca nieoficjalnie agencja wywiadowcza Kampus zdoła powstrzymać islamskich terrorystów?

Angela Ambrogetti, "Rozmowy w samolocie z Janem Pawłem II", Biały Kruk, 63 zł
Włoska dziennikarka przygotowała zapis z mało znanych rozmów dziennikarzy z Janem Pawłem II, które miały miejsce na pokładzie samolotu wiozącego Ojca Świętego na kolejne pielgrzymki. Dziennikarze, ludzie o różnych światopoglądach, czasem niechętnie, a nawet wrogo nastawieni wobec religii i Kościoła, rozmawiali z papieżem na różne tematy, poruszali nawet najbardziej drażliwe kwestie. Niektórzy próbowali papieża zaskoczyć, sprowokować. Np. gdy sugerowano bardzo zły stan jego zdrowia, Jan Paweł II odparł: Jeśli chcę dowiedzieć się czegoś o swoim zdrowiu, to czytam prasę!


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową. Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski