Łatwe zwycięstwo szczypiornistek MKS Perła Lublin w Kościerzynie

AG
Joanna Drabik w meczu z Kościerzyną rzuciła dziewięć bramek.
Joanna Drabik w meczu z Kościerzyną rzuciła dziewięć bramek. Łukasz Kaczanowski
Piłkarki ręczne MKS Perła Lublin wróciły na ścieżkę zwycięstw i łatwo pokonały na wyjeździe UKS PCM Kościerzyna 41:18.

Po pierwszej ligowej przegranej w sezonie, ze Startem Elbląg, szczypiornistki MKS Perła Lublin pojechały na Pomorze z jasnym celem: po wygraną. Starcie z UKS PCM miało być dla lubelskich zawodniczek dobrą okazją do treningu przed kolejnymi, znacznie cięższymi spotkaniami z Energą AZS Koszalin, Vistalem Gdynia czy Zagłębiem Lubin.

- W meczu z Kościerzyną oczekuję od drużyny takiej typowej sportowej złości, pokazania naszej siły - mówił po porażce z Elblągiem trener MKS, Robert Lis.

Tę złość lublinianki rzeczywiście pokazywały, i to od pierwszych minut spotkania w Kościerzynie. Zawodniczki MKS od początku dominowały na boisku, a po 22 minutach wygrywały już aż 16:3. Przez ostatnie osiem minut pierwszej połowy lublinianki straciły zaś zaledwie dwie bramki i do szatni zeszły przy bardzo wysokim, 16-punktowym prowadzeniu, 21:5.

W drugiej połowie szczypiornistki MKS nadal dyktowały tempo gry i już w 41. minucie meczu miały na swoim koncie 30 rzuconych bramek. Na 16 minut przed końcową syreną lubelskie zawodniczki prowadziły 32:11 i miały dużą szansę na rzucenie największej ilości goli w dotychczasowych meczach tego sezonu (rekord to 45). Przez kilka kolejnych minut gra obu drużyn była jednak dosyć wyrównana i do 50. minuty obie ekipy oddały po dwa celne rzuty. Chwilę później lublinianki znów jednak przycisnęły rywalki i na trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem prowadziły 39:15.

Do końca meczu piłkarki MKS Perła trafiły do siatki przeciwniczek jeszcze dwukrotnie i ostatecznie pokonały UKS PCM Kościerzyna 41:18. Najskuteczniejsza w lubelskiej drużynie była Joanna Drabik, która rzuciła dziewięć bramek.

Przypomnijmy, że w meczu z Kościerzyną trener MKS, Robert Lis, miał do dyspozycji 11 zawodniczek (w tym trzy bramkarki). Z drużyną na Pomorze na szczęście pojechała Małgorzata Rola, która pod koniec spotkania w Elblągu doznała niewielkiego urazu. Kontuzjowane nadal są Alesia Mihdaliova, Kamila Skrzyniarz, Aleksandra Uzar, Elena Petkovska i Sylwia Matuszczyk.

MKS Perła Lublin zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli PGNiG Superligi Kobiet, tracąc do prowadzącego Metraco Zagłębia Lubin dwa punkty.

UKS PCM Kościerzyna - MKS Perła Lublin 18:41 (5:21)

UKS PCM: Kordunowska-Lupa, Liskowska - Belter, Białek, Hartman 8, Krajewska 4, Mokrzka 1, Rogożeńska 1, Siuda, Sus 2, Wójcik, Ziółkowska 2. Kary: 2 min.

MKS: Besen, Gawlik, Januchta - Achruk 2, Repelewska 5, Gęga 5, Nestsiaruk 3, Rosiak 3, Drabik 9, Rola 6, Nocuń 8. Kary: 4 min.

Sędziowali: Andrzej Rajkiewicz, Jakub Tarczykowski.