Leksykon Zdrowia Konrada Gacy. "Sukcesy pacjentów są...

  Leksykon Zdrowia Konrada Gacy. "Sukcesy pacjentów są inspiracją do dalszej pracy"

  Gabriela Bogaczyk

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Najlepszą inspiracją w czasie odchudzania są sukcesy innych. Wspaniale jest obserowować metamorfozy - mówi Konrad Gaca

  Najlepszą inspiracją w czasie odchudzania są sukcesy innych. Wspaniale jest obserowować metamorfozy - mówi Konrad Gaca ©123rf

  W poniedziałek, wraz z Kurierem Lubelskim, ukaże się przedostatni odcinek Leksykonu Zdrowia Konrada Gacy. Tym razem specjaliści od odchudzania będą podpowiadać skąd czerpać inspirację do skutecznego i mądrego zrzucenia wagi.
  Najlepszą inspiracją w czasie odchudzania są sukcesy innych. Wspaniale jest obserowować metamorfozy - mówi Konrad Gaca

  Najlepszą inspiracją w czasie odchudzania są sukcesy innych. Wspaniale jest obserowować metamorfozy - mówi Konrad Gaca ©123rf  Co powinno być inspiracją do odchudzania?
  Inspiracja do zmian to indywidualna sprawa każdego człowieka, choć nie ukrywam, że najbardziej wzrusza mnie walka o zdrowie i lepsze samopoczucie. Najważniejsze by odchudzanie przyniosło nam poprawę jakości życia, bez względu na to jak to rozumiemy.


  Skąd brać inspiracje w czasie odchudzania?
  Inspiracją może być wszystko, ale z doświadczenia specjalisty pracującego z osobami odchudzającymi się wiem, że najlepszą inspiracją są sukcesy innych, zwłaszcza te spektakularne. Osoby, które mają problem z nadwagą lub otyłością często są niepewne siebie, boją się porażki, ale gdy zobaczą, że innym się udało to sami także zaczynają wierzyć w swój sukces i podejmują walkę.

  Czy należy słuchać rad innych w czasie diety?
  To zależy. Na pewno trzeba słuchać specjalisty, do którego zgłaszamy się po pomoc w odchudzaniu: to osoba kompetentna, która udzieli nam w czasie wspólnej pracy wiele rad i warto tego posłuchać. Można przy okazji rozwiać wiele własnych wątpliwości. Uważam, że nauka o zdrowym żywieniu również może być inspirująca więc należy korzystać ze wszelkich źródeł. Jeśli chodzi o inne osoby to sytuacja jest bardziej skomplikowana: wielu może udzielać nam cennego wsparcia psychicznego i z tego oczywiście należy czerpać siłę, ale mogą zdarzyć się także tacy, którym nie będą podobać się nasze zmiany. Ludzie niestety bywają zazdrośni o naszą determinację i sukcesy. Moi pacjenci często mówią, że po zrzuceniu zbędnych kilogramów musieli zweryfikować wiele znajomości, dlatego radziłbym ostrożnie podchodzić do rad innych na temat naszej diety i w pierwszej kolejności słuchać raczej specjalistów.

  W jaki sposób znaleźć odpowiedni sport dla siebie w czasie odchudzania?
  Sport najlepiej wybrać odpowiednio dla naszej aktualnej kondycji: osoba, która od lat nie ruszała się zbyt dużo i ma 30 kg nadwagi nie może z dnia na dzień zacząć biegać długie dystanse, bo to prosta droga do kontuzji i zniechęcenia się, a nie do odchudzania. Na początku polecam każdemu delikatny trening aerobowy, np. jeżdżenie na rowerku poziomym. Wraz ze wzrostem formy można myśleć o zwiększeniu wysiłku na treningu. Pamiętajmy także, że sport powinien nie tylko wspomagać nasze gubienie kilogramów, ale także powinien być przyjemnością.

  Czy rozsądne jest odchudzanie z gwiazdami poprzez internet, youtube itd?
  Najlepiej kiedy swoje zdrowie i zmianę sylwetki powierzymy specjalistom. Nie ma znaczenia czy będzie się to odbywało na żywo czy za pomocą internetu, ostatecznie i tak decydujące są nasze działania i nasza determinacja. W Gaca System oferujemy także terapię online - jest ona skierowała do osób, które chcą schudnąć, ale z jakichś powodów, np. mieszkania daleko od centrów, nie mogą się w nich regularnie pojawiać.

  Do jakich rzeczy może zainspirować nas sukces w odchudzaniu?
  Moi pacjenci zmieniają całe swoje życie po odchudzaniu. Znajdują miłość życia, zakładają rodziny, zmieniają pracę. Odchudzanie to często wręcz zmiana tożsamości: wraz z ubywającymi kilogramami, znikają wieloletnie kompleksy, brak pewności siebie i wiary we własne możliwości. Wspaniale jest to obserwować te metamorfozy - sukcesy tych ludzi są moją osobistą inspiracją do dalszej pracy.

  Archiwalne wydania Leksykonu Zdrowia możecie kupić tutaj:

  KURIER LUBELSKI + XIV cz. LEKSYKONU ZDROWIA. KLIKNIJ I KUP!

  KURIER LUBELSKI + XIII cz. LEKSYKONU ZDROWIA. KLIKNIJ I KUP!

  KURIER LUBELSKI + XII cz. LEKSYKONU ZDROWIA. KLIKNIJ I KUP!


  KURIER LUBELSKI + XI cz. LEKSYKONU ZDROWIA. KLIKNIJ I KUP!

  KURIER LUBELSKI + X cz. LEKSYKONU ZDROWIA. KLIKNIJ I KUP!

  KURIER LUBELSKI + IX cz. LEKSYKONU ZDROWIA. KLIKNIJ I KUP!

  KURIER LUBELSKI + VIII cz. LEKSYKONU ZDROWIA. KLIKNIJ I KUP!

  KURIER LUBELSKI + VII cz. LEKSYKONU ZDROWIA. KLIKNIJ I KUP!

  KURIER LUBELSKI + VI cz. LEKSYKONU ZDROWIA. KLIKNIJ I KUP!

  KURIER LUBELSKI + V cz. LEKSYKONU ZDROWIA. KLIKNIJ I KUP!

  KURIER LUBELSKI + IV cz. LEKSYKONU ZDROWIA. KLIKNIJ I KUP!

  KURIER LUBELSKI + III cz. LEKSYKONU ZDROWIA. KLIKNIJ I KUP!

  KURIER LUBELSKI + II cz. LEKSYKONU ZDROWIA. KLIKNIJ I KUP!

  KURIER LUBELSKI + I cz. LEKSYKONU ZDROWIA. KLIKNIJ I KUP!

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jo-jo

  Meggi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Pacjentów może mieć lekarz a nie konsultant żywieniowy ;-) Dieta oparta na karkówce i pomidorach jest skuteczna w pierwszym okresie jak ktoś chce drastycznie schudnąć. Znam kilka osób, którym się...rozwiń całość

  Pacjentów może mieć lekarz a nie konsultant żywieniowy ;-) Dieta oparta na karkówce i pomidorach jest skuteczna w pierwszym okresie jak ktoś chce drastycznie schudnąć. Znam kilka osób, którym się to udało. Niestety utrzymanie wagi bez efektu jo-jo graniczy z cudem. Chociaż cuda nieraz się zdarzają. Żadna ze znanych mi osób nie została przy zmniejszonej wadze (niestety). zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ..........................

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Trzeba by się zapytać lekarzy nie pracujących u pana wielkiego dietetyka ,jaki ta dieta cud ma dobroczynny wpływ na organizm i jakie są skutki jej odstawienia

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A Tomasz Lis nie lubi Gacy

  Kinga (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Jego organ twierdzi, że "Sekta" wpłaca Gacy 2 mln miesięcznie

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dr Glaca jest inspiracją dla mnie

  dr Marco (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Niezły pacjent

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo