Leksykon zdrowia Konrada Gacy. Witaminy gwarantują nam...

  Leksykon zdrowia Konrada Gacy. Witaminy gwarantują nam zdrowie w czasie odchudzania

  GB

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Leksykon zdrowia Konrada Gacy. Witaminy gwarantują nam zdrowie w czasie odchudzania

  ©pixabay.com

  Jak na naszą sylwetkę wpływa brak witamin? Jakie składniki pomogą nam w walce z kilogramami? Podpowiada Konrad Gaca, ekspert od odchudzania.
  Leksykon zdrowia Konrada Gacy. Witaminy gwarantują nam zdrowie w czasie odchudzania

  ©pixabay.com

  Witaminy to, tak jak białka czy tłuszcze, składniki odżywcze, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz utrzymania dobrego stanu zdrowia. Są też niezwykle ważne w procesie odchudzania, ponieważ bez witamin organizm nie będzie chudł efektywnie.

  - Szczególnie cenne są witaminy z grupy B, które biorą udział w spalaniu węglowodanów. Ich niski poziom nie jest w stanie zapobiec odkładaniu się niepotrzebnych tłuszczów - wyjaśnia Konrad Gaca, ekspert leczenia otyłości.

  Niedobór witaminy D może objawiać się rozmiękaniem kości. Jest to wyjątkowo niebezpieczne dla osób, które czynnie uprawiają sport, bo może dodatkowo narażać je na kontuzje.

  - Witaminy są niezbędne także podczas budowania masy mięśniowej. Przy ich niedoborach praca nad zgrabną sylwetką jest więc praktycznie niemożliwa - dodaje specjalista.

  Z kolei braki witaminy C wpływają również negatywnie na spalanie, bo mogą przyczynić się do osłabienia odporności całego organizmu, a to z kolei przełożyć się na przemęczenie, senność i brak energii.

  - Ciągłe uczucie zmęczenia może nas skutecznie odciągać od regularnych ćwiczeń fizycznych. Złe samopoczucie może również być powodem ciągłego odczuwania chęci sięgnięcia po słodkie przekąski, w celu uzupełnienia braków energetycznych - zwraca uwagę Konrad Gaca.

  Nie można zapomnieć o błonniku, który odgrywa bardzo ważną rolę w odchudzaniu. Przede wszystkim dlatego, że daje uczucie sytości, wchłania wodę i pęcznieje w żołądku. Najwięcej błonnika znajdziemy w pełnoziarnistych produktach zbożowych (razowym pieczywie, grubych kaszach, brązowym ryżu) i otrębach.

  Osoby na diecie powinny włączył w swój jadłospis takie produkty, jak ostra papryka, pieprz i imbir. Dlaczego? - Ponieważ są naturalnym źródłem termogeników. Przyspieszają one metabolizm i spalanie tłuszczu. Termogeneza to nic innego jak wytwarzanie ciepła i utrzymywanie stałej temperatury ciała. Większe wytwarzanie ciepła powoduje większe wydatkowanie energii i co za tym idzie - spalanie. Termogenezę można przyspieszyć poprzez aktywność fizyczną, a także substancje pochodzące z żywności - tłumaczy Konrad Gaca.

  Zaznacza jednocześnie, że jest przeciwnikiem „tabletek na odchudzanie”. - Stawiam na mądrą suplementację regeneracyjną, która jest uzupełnieniem indywidualnie dopasowanego systemu żywieniowego i treningowego - dodaje ekspert ds. leczenia otyłości.

  Jeśli zaś chodzi o chrom, L-karnitynę czy jod, to podkreśla, że rozsądna suplementacja nie zaszkodzi. Chrom wspomaga metabolizm, L-karnityna przyspiesza spalanie, a jod umożliwia tarczycy wytwarzanie hormonów pobudzających przemianę materii.

  - W czasie odchudzania w organizmie dochodzi bowiem do kumulacji wolnych rodników, dlatego suplementacja jest niezbędnym działaniem, które zagwarantuje nam zdrowie podczas redukcji wagi - dodaje Gaca.

  Archiwalne wydania Leksykonu Zdrowia możecie kupić tutaj:

  KURIER LUBELSKI + XIII cz. LEKSYKONU ZDROWIA. KLIKNIJ I KUP!

  KURIER LUBELSKI + XII cz. LEKSYKONU ZDROWIA. KLIKNIJ I KUP!


  KURIER LUBELSKI + XI cz. LEKSYKONU ZDROWIA. KLIKNIJ I KUP!

  KURIER LUBELSKI + X cz. LEKSYKONU ZDROWIA. KLIKNIJ I KUP!

  KURIER LUBELSKI + IX cz. LEKSYKONU ZDROWIA. KLIKNIJ I KUP!

  KURIER LUBELSKI + VIII cz. LEKSYKONU ZDROWIA. KLIKNIJ I KUP!

  KURIER LUBELSKI + VII cz. LEKSYKONU ZDROWIA. KLIKNIJ I KUP!

  KURIER LUBELSKI + VI cz. LEKSYKONU ZDROWIA. KLIKNIJ I KUP!

  KURIER LUBELSKI + V cz. LEKSYKONU ZDROWIA. KLIKNIJ I KUP!

  KURIER LUBELSKI + IV cz. LEKSYKONU ZDROWIA. KLIKNIJ I KUP!

  KURIER LUBELSKI + III cz. LEKSYKONU ZDROWIA. KLIKNIJ I KUP!

  KURIER LUBELSKI + II cz. LEKSYKONU ZDROWIA. KLIKNIJ I KUP!

  KURIER LUBELSKI + I cz. LEKSYKONU ZDROWIA. KLIKNIJ I KUP!

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo