Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łódź. Lex deweloper na Górnej. Wniosek o zgodę na dwa budynki przy Rzgowskiej WIZUALIZACJE

red.
Adres inwestycji we wniosku to ul. Rzgowska 9a-17a, nie chodzi jednak o zabudowę pierzei ulicy, a wewnątrz kwartału  Rzgowska - Pabianicka - Bednarska - Plac Niepodległości, po sąsiedzku z obiektami dziś zajmowanymi przez Wyższą Szkołę Informatyki i Umiejętności oraz Parkiem im. Legionów
Adres inwestycji we wniosku to ul. Rzgowska 9a-17a, nie chodzi jednak o zabudowę pierzei ulicy, a wewnątrz kwartału Rzgowska - Pabianicka - Bednarska - Plac Niepodległości, po sąsiedzku z obiektami dziś zajmowanymi przez Wyższą Szkołę Informatyki i Umiejętności oraz Parkiem im. Legionów mat. inwestora
Budynek mieszkalny i towarzysząca mu hala szedowa z funkcją handlowo-usługową, a także rekreacji i sportu - to dwa elementy najnowszego wniosku o zgodę na budowę, którą inwestor złożył do Rady Miejskiej w Łodzi w formule specustawy mieszkaniowej zwanej lex deweloper.

Kolejny wniosek o budowę na mocy lex deweloper w Łodzi

Adres inwestycji we wniosku to ul. Rzgowska 9a-17a, nie chodzi jednak o zabudowę pierzei ulicy, a wewnątrz kwartału Rzgowska - Pabianicka - Bednarska - Plac Niepodległości, po sąsiedzku z obiektami dziś zajmowanymi przez Wyższą Szkołę Informatyki i Umiejętności oraz Parkiem im. Legionów. Inwestor chciałby tam postawić maksymalnie sześciokondygnacyjny, dwuklatkowy blok na 50 - 105 mieszkań z podziemnym garażem wielostanowiskowym.

"Teren zdegradowany strukturalnie i społecznie"

Inwestycją towarzyszącą miała by być przebudowana i nadbudowana szedowa hala dawnej przędzalni. Budowę tego obiektu rozpoczęto w 1890 roku, natomiast w 1961 roku wymieniono konstrukcje szedowe - z drewnianych na źelbetowe. W tej właśnie przebudowanej hali miałyby się mieścić lokale usługowo - handlowe oraz rekreacyjno - sportowe. Inwestor we wniosku zaznacza, że chodzi o teren, na którym "zabudowa i infrastruktura jest w stopniu znaczącym zdegradowana pod względem strukturalnym i społecznym". W sąsiedztwie znajdują się pofabryczne budynki historycznego Zespołu Fabrycznego Towarzystwa Akcyjnego Manufaktur Wełnianych.

Ostateczna decyzja należy do Rady Miejskiej

Wniosek jest niezgodny z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, ale na jego obejście pozwala właśnie specustawa mieszkaniowa, która w takim przypadku wymaga, prócz spełnienia innych warunków, przede wszystkim, braku kolizji ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Inwestor zapewnia we wniosku, że projekt jest zgodny ze studium. Ostateczna decyzja w sprawie zgody na lokalizację inwestycji w formule lex deweloper, należy do radnych, w tym przypadku Rady Miejskiej w Łodzi.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki