Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lubelscy studenci zmienili biuro Orange. Podsumowanie projektu MATCH. Zdjęcia

Anna Paszkowska
Anna Paszkowska
Studenci z Lublina zmienili przestrzeń w budynku Orange. Wszystko za sprawą projektu MATCH, którego celem jest łączenie studentów z kierunków artystycznych z przedsiębiorcami szukających nowych rozwiązań.

Projekt MATCH jest realizowany od 2020 r. jako jedno z działań Lublina na rzecz wsparcia rozwoju kreatywności i innowacji w obszarze przedsiębiorczości. Dzięki inicjatywnie udało się połączyć studentów Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i kierunku Projektowanie Wnętrz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, aby współpracowali razem z Orange Polska S.A. Celem tej pracy było stworzenie projektu nowej przestrzeni firmy.

- W projekcie najtrudniejsze było to, aby przełożyć potrzeby klienta na nasz projekt oraz połączenie koncepcji dwóch kierunków - podzieliła się spostrzeżeniami studentka Kinga, która brała udział w MATCH-u.

We wtorek (5 grudnia) działania studentów zostały podsumowane, ale nie oznacza to końca współpracy. Podczas projektu studenci mieli okazję zmierzyć się w profesjonalnych warunkach z przedsiębiorcami, odbywali spotkania w siedzibach firm, poznając ich specyfikę, aby zrozumieć wykorzystywaną technologię. Dzięki takim działaniom kończą studnia z rozbudowanym portfolio, co gwarantuje im lepszy start na rynku pracy po zakończeniu edukacji. Firmy, dla których wykonywane były projekty to m.in. IKEA, Orange, Skende. Wśród dotychczasowych realizacji znajdują się identyfikacje wizualne, projekty wnętrz, logotypów, stron internetowych.

Efektem wspólnych działań lubelskich studentów i firmy Orange Polska S.A. są nowe aranżacje wnętrz w siedzibie spółki. W ramach MATCH w budynku wykonano:

  • grafiki oznakowania pięter (schody) – projekt autorstwa studentki Wydziału Artystycznego UMCS;
  • grafiki wielkoformatowe oraz aranżację przestrzeni biurowej w łączniku na 6 piętrze – projekty autorstwa studentów Wydziału Artystycznego UMCS oraz Projektowania Wnętrz WSPiA;
  • grafiki wielkoformatowe oraz aranżację wnętrza pokoju relaksu dla pracowników na 2 piętrze – projekty autorstwa studentów Wydziału Artystycznego UMCS oraz Projektowania Wnętrz WSPiA.

- Myślę, że w ostatnich latach przeszliśmy rewolucję, jeżeli chodzi o budowanie relacji, sieciowanie, pokazywanie też na zewnątrz jak genialnie może współpracować miasto, biznes, uczelnie. Ta synergia podmiotów powoduje, że odpowiadamy na wszystkie wyzwania społeczne. A tam, gdzie jeszcze je diagnozujemy, jestem przekonana, że przy takim wsparciu, że za chwilę znajdziemy rozwiązania jak wspierać młodych ludzi - podsumowała projekt Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Lublina.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski