MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lubelskie wagi idą na sprzedaż. To jedyny ratunek dla firmy liczącej 130 lat

EP
Lubelskie Fabryki Wag to nie tylko ponad 130-letnia historia. Od kilku lat firma inwestuje w nowoczesne produkty oparte na elektronice. Nowymi projektami zajmuje się dział rozwoju
Lubelskie Fabryki Wag to nie tylko ponad 130-letnia historia. Od kilku lat firma inwestuje w nowoczesne produkty oparte na elektronice. Nowymi projektami zajmuje się dział rozwoju Małgorzata Genca
Lubelskie Fabryki Wag czekają na kupca. Spółka FS Holding, do której należy firma, uznała, że tylko inwestor branżowy jest w stanie uratować to liczące ponad 130 lat przedsiębiorstwo. Firmę wykańcza silna konkurencja ze strony światowych potentatów oraz tanie wyroby z Azji. FAWAG może być łakomym kąskiem dla inwestorów, m.in. ze względu na atrakcyjną lokalizację.

- Decyzja w tej sprawie nie była łatwa - przyznaje Jerzy Sławek, prezes FS Holding. - Jednak bardzo silna konkurencja, z jednej strony światowych potentatów, z drugiej tanich wag importowanych z Azji, zmusiła nas do poszukiwania rozwiązań, których celem jest zachowanie marki i przyszły rozwój fabryki - tłumaczy.

Jego zdaniem, mieszcząca się przy ul. Łęczyńskiej w Lublinie firma może być dla inwestorów łakomym kąskiem. Nie chodzi tylko o to, że to znana i solidna marka. Firma od jakiegoś czasu inwestowała w nowe produkty. Ich opracowaniem zajmował się dział rozwoju. Dzięki temu wypuściła na rynek m.in. nowoczesne wagi do tzw. ważenia dynamicznego (ważenie w trudnych warunkach, np. ruchomych obiektów czy zwierząt).

Ponadto potencjalny inwestor stanie się też właścicielem liczącej blisko 3 hektary działki położonej niedaleko centrum Lublina.

Obszar ten został niedawno objęty planem zagospodarowania przestrzennego. Miejscy planiści przewidzieli, że na wspomnianym terenie mogą powstać bloki z lokalami usługowymi.

Przedstawiciele FS Holding potwierdzają, że to dobry pomysł. W ich ocenie obecna produkcja, wykorzystująca w dużej mierze podzespoły elektroniczne, nie wymaga już tak wielkiej przestrzeni produkcyjnej. Dlatego potencjalny inwestor będzie mógł po swojemu zagospodarować część terenu. W Lubelskich Fabrykach Wag pracuje obecnie około 50 osób.

W ubiegłym roku przychody firmy wyniosły 7 mln zł, co oznacza wzrost o prawie 7 proc. w porównaniu do 2012 roku. - Mimo tych wskaźników uważamy, że naprawdę mocny i stabilny rozwój sprzedaży i dynamiczny wzrost wyników ekonomicznych FAWAGU możliwy jest wyłącznie przy wsparciu solidnego partnera z branży - tłumaczy Sławomir Stanowski, wiceprezes FS Holding. Firma zaprasza wszystkich zainteresowanych do negocjacji.

Historia fabryki

Wilhelm Hess rozpoczynał działalność w 1879 roku od niewielkiego zakładu naprawy i budowy wag. W 1884 r. rozpoczął budowę fabryki mieszczącej się przy ul. Lubartowskiej. Na początku XX wieku była to jedna z największych fabryk w Lublinie. Było w niej zatrudnionych kilkuset pracowników. Po II wojnie światowej zakłady państwowiono i nazwano Lubelskie Fabryki Wag.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski