LUK Politechnika Lublin z drugą porażką z rzędu. Zobacz zdjęcia

Karol Kurzępa
fot: arkadiusz wojtasiewicz/polskapress
Aż 134 minuty trwała wyjazdowa konfrontacja siatkarzy LUK Politechniki z BKS Visłą Bydgoszcz. Zaległe spotkanie 15. kolejki Tauron I ligi zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Dla żółto-czarnych była to druga ligowa porażka z rzędu, w tym trzecia w całym sezonie.

Pierwszy set był dość zacięty, a rezultat w nim oscylował wokół remisu lub niewielkiej przewagi miejscowych, którzy ostatecznie wygrali różnicą trzech punktów. Drugą partię bydgoszczanie zakończyli zwycięstwem 25:20, prezentując dojrzałą i skuteczną siatkówkę zwłaszcza w ostatnich fragmentach.

W trzeciej odsłonie podopieczni trenera Macieja Kołodziejczyka zaczęli odskakiwać rywalom od stanu 11:11, nie oddając prowadzenia już do końca seta. Dzięki temu żółto-czarni doprowadzili do czwartej potyczki, w której znów byli lepsi od przeciwników. Świetne zagrywki Grzegorza Pająka, bardzo dobra gra blokiem i skuteczniejsze ataki LUK Politechniki sprawiły, że na tablicy wyników pojawił się remis.

W tie-breaku BKS Visła nie pozostawiła gościom żadnych złudzeń, zwyciężając aż 15:5. Ekipa z Lublina była w decydującym starciu całkowicie pogubiona, a solidnie prezentujący się dotychczas zawodnicy zaczęli grać poniżej swojego poziomu. Drużyna prowadzona przez trenera Marcina Ogonowskiego wykorzystała każdy błąd przyjezdnych, sięgając po 13 triumf w aktualnym sezonie. Najlepszym graczem środowego spotkania wybrany został atakujący Evgenii Karpinskii, który był najskuteczniejszy na parkiecie.

BKS Visła Bydgoszcz - LUK Politechnika Lublin 3:2 (25:22, 25:20, 20:25, 21:25)

BKS: Karpinskii 23, Galabov 17, Marcyniak 12, Łaba 11, Gałązka 9, Masny 4, Kosiba 4, Bonisławski, Kaźmierczak. Trener: Marcin Ogonowski

LUK: Goss 14, Rusin 13, Stajer 12, Sobala 9, Mehić 9, Pająk 7, Wachinik 3, Majstorović, Seliga, Cabaj, Durski. Trener: Maciej Kołodziejczyk

Sędziowali: Michał Gruszczyński i Bartłomiej Baniak