LUK Politechnika Lublin z sensacyjną porażką przeciwko Mickiewiczowi Kluczbork

Karol Kurzępa
Kibice siatkarzy LUK Politechniki Lublin liczyli na to, że w swoim pierwszym mecz o stawkę w 2021 roku, ich ulubieńcy bez problemów pokonają na wyjeździe UKS Mickiewicz Kluczbork. W meczu 16. kolejki sezonu 2020/21 Taron I ligi doszło jednak do niespodzianki, bowiem trzy punkty zostały w województwie opolskim.

Na inaugurację rozgrywek zespół z Lublina pokonał we własnej hali rywali z Kluczborka 3:0. W rewanżu Grzegorz Pająk i spółka liczyli na powtórzenie tego korzystnego rezultatu.

Pierwszy set był zacięty, a wynik długo oscylował wokół remisu lub nieznacznej przewagi jednej ze stron. Dopiero w samej końcówce otwierającej partii dobre zagrywki żółto-czarnych sprawiły, że zespół gości objął prowadzenie w meczu. Jak się okazało, dla ekipy prowadzonej przez Macieja Kołodziejczyka były to miłe złego początki.

Miejscowi zareagowali na porażkę w premierowej odsłonie w najlepszy z możliwych dla siebie sposobów, czyli jeszcze lepszą grą. Zmobilizowani podopieczni trenera Mariusza Łysiaka szybko odskoczyli punktowo lublinianom i do końca drugiego seta utrzymywali bezpieczną zaliczkę, doprowadzając do wyrównania stanu rywalizacji.

Ekipa z województwa opolskiego poszła za ciosem w kolejnej partii, którą wygrała nawet pomimo faktu, że przyjezdni mieli w pewnym momencie trzy oczka przewagi. Błędy w szeregach LUK Politechniki sprawiły jednak, że Mickiewicz zmienił rezultat spotkania na 2:1 na swoją korzyść.

Czwarty set okazał się ostatnim. Gospodarze uporali się z rywalami w 24 minuty, wygrywając - tak jak w poprzedniej odsłonie - wynikiem 25:22. MVP zawodów wybrano przyjmującego drużyny z Kluczborka - Filipa Frankowskiego. Z kolei wśród pokonanych wyróżniono najskuteczniejszego w meczu Szymona Romacia. To nie osłodziło jednak żółto-czarnym drugiej porażki w obecnych rozgrywkach, która sprawiła, że strata lubelskiego wicelidera tabeli do prowadzącego BBTS Bielsko-Biała powiększyła się do czterech oczek.

UKS Mickiewicz Kluczbork - LUK Politechnika Lublin 3:1 (22:25, 25:20, 25:22, 25:22)

UKS Mickiewicz: Frankowski 19, Bułkowski 15, Owczarz 15, Toma 12, Lewandowski 6, Sternik 4, Jaskuła, Łysiak, Kulik. Trener: Mariusz Łysiak

LUK Politechnika: Romać 24, Mehić 17, Stajer 6, Wachnik 6, Sobala 3, Goss 3, Szaniawski 2, Rusin 1, Pająk, Durski, Cabaj, Szeliga, Majstorović. Trener: Maciej Kołodziejczyk

Sędziowali: Anna Czywczyńska i Marcin Włodarczyk