Medale Konrada Czerniaka i Ludwiki Szynal podczas pierwszego dnia pływackich MP seniorów

Konrad Czerniak (Wisła Puławy) udanie rozpoczął starty w mistrzostwach Polski seniorów, stając na najwyższym stopniu podium w wyścigu na 50 m stylem dowolnym archiwum zawodnika
Reprezentanci z klubów województwa lubelskiego wywalczyli dwa medale podczas pierwszego dnia pływackich mistrzostw Polski seniorów. Impreza w dniach 5-8 czerwca jest rozgrywana na 50-metrowym basenie Aquasfera w Olsztynie.

Mistrzem Polski na dystansie 50 m stylem dowolnym został Konrad Czerniak z Wisły Puławy, uzyskując rezultat 21,94. Podopieczny trenera Bartosza Kizierowskiego wypełnił minimum na tegoroczne mistrzostwa Europy seniorów.

Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast Ludwika Szynal ze Skarpy Lublin, zdobywając brąz na 200 m stylem grzbietowym (2.17,17). W konkurencji tej na szóstym miejscu sklasyfikowana została jej koleżanka klubowa Gabriela Bernat.