Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Medycyna pracy się rozbudowuje. Będą nowe gabinety i pracownie

Tomasz Nieśpiał
Tomasz Nieśpiał
Prawie 37 mln zł warta jest rozbudowa Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Lublinie. Właśnie zakończył się pierwszy etap inwestycji, która ma zostać zrealizowana jeszcze w tym roku.

Chodzi rozbudowę Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy przy ul. Nałęczowskiej w Lublinie. Do istniejącego gmachu dobudowywany jest pięciokondygnacyjny budynek przeznaczony do diagnostyki powikłań związanych z COViD-19 oraz rehabilitacji pocovidowej. Obecnie inwestycja jest w stanie surowym.

Jak zauważył marszałek województwa Jarosław Stawiarski, WOMP to nie jest ośrodek zajmujący się wyłącznie medycyną pracy.

– To jest instytucja, która zaspakaja szeroko pojęte potrzeby zdrowotne dużej części mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny. Są tu świadczone usługi z zakresu zarówno podstawowej opieki zdrowotnej, jak i rehabilitacji, ale też są gabinety specjalistyczne – powiedział marszałek Stawiarski. I podkreślił, że dla władz regionu wydatki na ochronę zdrowia są priorytetem. - Zdrowie mieszkańców Lubelszczyzny jest dla nas najważniejsze – zaznaczył marszałek.

Jakie zmiany pojawią się w budynku?

Na parterze nowego budynku będą znajdowały się gabinety lekarzy rodzinnych i pediatrów oraz pomieszczenia do szczepień. Wyższe kondygnacje zostaną przeznaczone dla gabinetów specjalistycznych i zabiegowych z zakresu chirurgii, ortopedii, rehabilitacji, pulmunologii, endokrynologii i neurologii.

W ramach projektu zakupiona zostanie także aparatura medyczna i dodatkowe wyposażenie, w tym m.in. system do rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej, aparat do kriochirurgii, stół zabiegowy, aparat ultrasonograficzny, czy bieżnia rehabilitacyjna.
Inwestycja w dużej mierze realizowana jest z unijnych funduszy. Na ten cel z programu React EU zostanie przeznaczone prawie 26 mln zł. Pozostała część wydatków zostanie pokryta z budżetu województwa lubelskiego.

Obecnie z usług WOMP w Lublinie korzysta rocznie około 220-230 tys. pacjentów.

– Mam nadzieję, że dzięki tej inwestycji liczba ta zostanie podwojona, bo pacjenci uzyskają lepszy dostęp do świadczeń zdrowotnych, a pracownicy służby zdrowia będą mogli pracować w bardziej komfortowych warunkach – stwierdziła Anna Rutczyńska-Rumińska, dyrektor WOMP.

W ramach tej inwestycji nastąpi także przeniesienie poradni specjalistycznych i części gabinetów pracowni fizjoterapii z filii WOMP znajdującej się przy ul. Nowy Świat.

Zakończenie rozbudowy ośrodka planowane jest na ostatni kwartał tego roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co to jest zapalenie gardła i migdałków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski