MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Michał Moskal: „Lubelszczyzna zasługuje na więcej”

Anna Paszkowska
Michał Moskal z hasłem „Lubelszczyzna zasługuje na więcej” przedstawił trzy podstawowe elementy, których potrzebuje region, aby rozwijał się, a mieszkańcy mogli znaleźć satysfakcjonującą pracę. Tymi filarami planu są bezpieczeństwo, infrastruktura i gospodarka.

Michał Moskal, szef gabinetu politycznego wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, podczas wystąpienia w rodzinnym mieście - Janowie Lubelskim - w sobotę (9 września) rozpoczął kampanię wyborczą z hasłem „Lubelszczyzna zasługuje na więcej”.

Mówił, że Lubelszczyzna wciąż jest najbiedniejszym regionem Polski, ale jest plan, aby to zmienić. Składa się on z trzech podstawowych elementów. Pierwszym jest fundament do rozwoju gospodarczego, czyli bezpieczeństwo.

- Potrzebujemy polityki, która sprawi, że lubelskie będzie województwem bezpiecznym. Odrzucenie tego co robili nasi poprzednicy - likwidację jednostek wojskowych. Tylko odtwarzanie np. brygady zmechanizowanej w Lublinie, ale też tworzenie nowych jednostek wojskowych takich jak te w Rykach, Poniatowej, powiecie świdnickim na bazie Portu Lotniczego Lublin, czy w Janowie Lubelskim - mówił Michał Moskal.

- Naszą doktryną jest obrona każdego centymetra Polski. Mówimy też warto jest w Lubelszczyznę inwestować, w to wszystko, czego tutaj brakowało: drogi, kolej - infrastrukturę, która daje równe szanse dla rozwoju gospodarczego. To, co zaczęliśmy przez ostatnich 8 lat: chociażby Via Carpatię - "drogę życia" również dla Lubelszczyzny, która pozwala, żeby wokół niej rozwijały się zakłady przemysłowe, centra logistyczne. Jest to początek tego, co musimy na Lubelszczyźnie zrobić - powiedział Moskal.

Szef gabinetu politycznego wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego jako drugi fundament wymienił infrastrukturę. Zapowiedział rozbudowę siatki kolejowej w regionie, co pomoże w rozwoju przemysłu i powstawaniu nowych przedsiębiorstw.

Trzecim elementem jest gospodarka. Moskal wskazał duże zakłady pracy, które zatrudniają tysiące osób, z województwa takie jak Zakłady Azotowe w Puławach oraz Lubelski Węgiel Bogdanka.

- Musimy stworzyć dla nich przestrzeń, aby w pełni wykorzystywały swój potencjał - zaznaczył.

Mówił również o trudnej sytuacji Zakładów Azotowych w Puławach, która spowodowana jest wojną na Ukrainie oraz decyzjami Unii Europejskiej (zdejmowanie cła z azjatyckich produktów chemicznych).

W spotkaniu uczestniczyli parlamentarzyści, samorządowcy, mieszkańcy, a także przedstawiciele „Solidarności” janowskich zakładów pracy i Zakładów Azotowych w Puławach oraz górnicy z Bogdanki i przedsiębiorcy.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski