MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Michał Sierocki został młodzieżowym wicemistrzem Europy w biegu na 110 metrów przez płotki

Michał Sierocki (AZS UMCS Lublin) jest wychowankiem trenera Piotra Kitlińskiego
Michał Sierocki (AZS UMCS Lublin) jest wychowankiem trenera Piotra Kitlińskiego pzla.pl
Fantastyczny sukces zanotował zawodnik AZS UMCS Lublin Michał Sierocki, zdobywając srebrny medal na 110 m przez płotki podczas Mistrzostw Europy U-23. Czempionat Starego Kontynentu jest rozgrywany w szwedzkim Gävle. Podopieczny trenera Piotra Kitlińskiego pokazał wielką klasę w Szwecji, zdobywając nie tylko tytuł młodzieżowego mistrza Europy, ale czasem 13,63, lublinianin poprawił także swój rekord życiowy na tym dystansie.

Michał Sierocki srebro w Gävle zawdzięcza świetnemu finiszowi. Lubelski płotkarz przegrał jedynie ze Szwajcarem Jasonem Josephem, który pokonał linię mety w czasie 13,45. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Brytyjczyk Cameron Fillery, uzyskując 13,64.

– To pierwszy tak wielki sukces Michała na arenie międzynarodowej i jestem naprawdę bardzo dumny z mojego podopiecznego. Nie ukrywam, że przed wyjazdem zakładaliśmy, że może on stanąć na podium w Szwecji, jednak styl w jakim to uczynił przerósł nawet moje oczekiwania – mówi Piotr Kitliński, szkoleniowiec AZS UMCS.

Co ciekawe między drugim, a piątym zawodnikiem było tylko 0,04 sekundy różnicy. Piąty na mecie Belg Michael Obasuyi uzyskał bowiem rezultat 13,67.

– Przed mistrzostwami pracowaliśmy dużo nad poprawą startu z bloków, co było do tej pory trochę bolączką Michała. W finale w Gävle wystartował już znacznie lepiej. Jak akurat stałem na wysokości trzeciego płotka i jak zobaczyłem, że jest przed swoim kolegą z kadry Dawidem Żebrowskim, wiedziałem, że jest dobrze. Potem patrzyłem już tylko na telebim i wspaniały finisz Michała. Po przekroczeniu mety pojawiła się wielka euforia – dodaje Piotr Kitliński.

W szwedzkim czempionacie bardzo dobrze zaprezentowała się także Aleksandra Śmiech, młociarka Agrosu Zamość, która zajęła miejsce tuż za podium. Zamościanka wynikiem 66,87 m, poprawiła swoją dotychczasową życiówkę. Do brązowego medalu zabrakło jej niespełna półtora metra.

Z kolei dziesiąte miejsce w finale skoku w dal zajął Piotr Tarkowski z AZS-AWF Biała Podlaska (7,54 m). Jedenasta lokata w finałowym konkursie pchnięcia kulą przypadła natomiast Szymonowi Mazurowi z AZS UMCS, który osiągnął wynik 18,16 m.

Do finału na dystansie 400 m nie udało się zaś awansować Maciejowi Hołubowi z AZS UMCS, który uzyskał jedenasty czas półfinałów (47,34). Maciek razem ze swoim kolegą klubowym Cezarym Mirosławem i kolegami z reprezentacji Polski pobiegnie jednak w finale sztafety 4x400 m, który odbędzie w niedzielę, 14 lipca o godz. 19.40. Biało-czerwoni uzyskali czwarty czas eliminacji - 3.07,12.