MKS FunFloor Lublin poza burtą Pucharu Polski. Dominacja Eurobudu JKS Jarosław w hali Globus. Zobacz zdjęcia

szupti
Szczypiornistki MKS FunFloor Lublin nie zagrają w półfinale PGNiG Pucharu Polski. Biało-zielone przegrały w piątek ćwierćfinałowe starcie z Eurobudem JKS Jarosław 26:27. Rywalki przez cały pojedynek dominowały w hali Globus, a gospodyniom dopiero w końcowych dziesięciu minutach udało się zniwelować 7-bramkową stratę.

Spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie, gdyż oba zespoły liczyły na awans do półfinału Pucharu Polski i nie zamierzały odpuszczać rywalizacji w tych rozgrywkach.

Co prawda gospodynie rozpoczęły od szybkiego prowadzenia 1:0, ale potem trzy trafienia z rzędu zanotowały jarosławianki, mając w 5. minucie zaliczkę dwóch goli (3:1), gdy lubelską golkiperkę pokonała Katarzyna Kozimur. Po kolejnych czterech minutach, przewaga przyjezdnych wzrosła do trzech bramek (5:2).

W 13. minucie drużyna trenera Michała Kubisztala była już na plus cztery (8:4), a po kwadransie gry Eurobud JKS wygrywał 10:5. Kompromitacja lubelskiego zespołu trwała dalej i w efekcie czarno-niebieske, miały w 22. minucie aż 7-bramkową przewagę (12:5), podobnie, jak pięć minut później (14:7). Lublinianki przebudziły się dopiero w końcówce pierwszej połowy, zmniejszając straty do czterech trafień (10:14).

Po zmianie stron team trenera Piotra Dropka nadal nie mógł znaleźć recepty na ekipę z województwa podkarpackiego, przegrywając w 35. minucie sześcioma golami (11:17), podobnie, jak pięć minut później (13:19).

Na niewiele ponad kwadrans przed końcem konfrontacji, drużyna z Jarosławia nadal dominowała na boisku w hali Globus (21:14). Taką samą zaliczkę, przyjezdne miały pięć minut później (24:17) i wydawało się, że jest już po meczu.

Wówczas obudziły się 22-krotne mistrzynie kraju, zdobywając cztery bramki z rzędu i w 53. minucie przegrywały już tylko 21:24. Gospodynie dochodziły jeszcze rywalki trzy razy na dwa trafienia (23:25, 24:26, 25:27), jednak Eurobud JKS nie dał się już dogonić, wygrywając ostatecznie 27:26. Miejscowe kontaktową bramkę zdobyły tuż przed końcową syreną.

Statuetkę MVP meczu otrzymała jarosławska bramkarka - Weronika Kordowiecka, natomiast najlepszą zawodniczką w zespole z Lublina wybrano Magdę Więckowską, zdobywczynię dziesięciu goli dla gospodyń.

MKS FunFloor Lublin - Eurobud JKS Jarosław 26:27 (10:14)

MKS: Gawlik, Wdowiak, Sarnecka - M. Więckowska 10, Noga 6, Roszak 2, Płomińska 2, Portasińska 2, Byzdra 1, Pietras 1, Tatar 1, D. Więckowska 1, Masna, Rebicova, Zagrajek. Kary: 6 min. Trener: Piotr Dropek

Eurobud JKS: Kordowiecka - Nestsiaruk 5, Zimny 4, Dorsz 3, Bancilon 3, Mokrzka 3, Kozimur 2, Gadzina 2, Gliwińska 2, Volovnyk 2, Smolinh 1, Trawczyńska, Strózik. Kary: 4 min. Trener: Michał Kubisztal

Sędziowali: Kamil Dąbrowski, Paweł Staniek (Kielce)