MKS FunFloor Lublin wygrał z Piotrcovią Piotrków Trybunalski ostatni sparing przed startem nowego sezonu ligowego

(Chorwacka rozgrywająca Stela Posavec przed sezonem 2023/24 dołączyła do zespołu MKS FunFloor Lublin) Wojciech Szubartowski
Szczypiornistki MKS FunFloor Lublin wygrały ostatni przedsezonowy mecz kontrolny przed startem Orlen Superligi Kobiet. 22-krotne mistrzynie Polski pokonały w Kielcach Piotrcovię Piotrków Trybunalski 30:27.

W kieleckiej hali naprzeciwko siebie stanęly drugi i czwarty zespół minionego sezonu krajowej elity. Wyrównany mecz zakończył się ostatecznie 3-bramkowym triumfem lublinianek, które do przerwy prowadziły 15:13.

– Pierwsza połowa była szalona. Początek był bardzo dobry w naszym wykonaniu, ale później wkradły się błędy, które rywal wykorzystał. Uważam, że jednak fajnie to wyglądało w obronie i są plusy tego meczu. Oczywiście są też minusy, które przeanalizujemy i wyciągniemy wnioski – mówi Magda Balsam, skrzydłowa biało-zielonych.

– Druga połowa była raczej wyrównana. Gdy odskakiwałyśmy na kilka bramek, to znów pojawiały się błędy, a nasze przeciwniczki z nich korzystały. Praktycznie cały czas grałyśmy na remisie, czy rezultacie plus dwa na naszą korzyść. Myślę, że momentami spadała nam także koncentracja i dlatego niektóre szczegóły musimy jeszcze przed startem sezonu dopracować – dodaje Karolina Wicik, rozgrywająca lubelskiej drużyny.

Obie ekipy sobotnim sparingiem zakończyły cykl przedsezonowych meczów kontrolnych. Piotrkowianki 9 września rozegrają pierwsze spotkanie ligowe. Z kolei wicemistrzynie Polski z Lublina na pierwszą potyczkę nowej kampanii Orlen Superligi Kobiet poczekają do wtorku, 12 września, podejmując wówczas ukraińską Galiczankę Lwów.

Podopieczne Edyty Majdzińskiej mają za sobą niezwykle pracowity okres przygotowań. MKS rozegrał kilkanaście sparingów z klasowymi europejskimi zespołami: z Rumunii, Węgier, Niemiec, Czech i Słowacji.

Nowy sezon ekstraklasy piłkarek ręcznych zainauguruje natomiast już wtorkowa potyczka, 5 września broniącego tytułu MKS Zagłębia Lubin na wyjeździe z MKS Urbis Gniezno. W najwyższej lidze zadebiutuje zespół AWS Energa Szczypiorno Kalisz.

Tymczasem w środę, 6 września została zaplanowana uroczysta prezentacja 22-krotnych mistrzyń Polski. Wydarzenie odbędzie się w Wirydarzu Centrum Kultury, przy ul. Peowiaków 12, a rozpocznie się o godz. 19. Uroczystość poprowadzi znany z kabaretu Ani Mru-Mru, Marcin Wójcik.